Sport

Ręczna: Bochnianie wciąż niepokonani. Wyjazdowa wygrana w Przeworsku

Tomasz STODOLNY

W 10. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół MOSiR Bochnia odniósł dziesiąte zwycięstwo. Bochnianie jesienią są nie do pokonania i budują sobie świetną pozycję przed drugą częścią rozgrywek.

Fot. archiwum

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy i w czwartej minucie po rzucie Kozdronia prowadzili oni 3:1. Kolejne minuty meczu to wyrównana walka do stanu 6:6. Przeworsk z dużymi nadziejami przy pełnej hali kibiców w kolejnych minutach próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i w 23-ej minucie po celnym rzucie karnym, wykonanym przez Gabriela Kozdronia doprowadzili do wyniku 12:12. Jednak w końcówce pierwszej połowy to nasi szczypiorniści byli skuteczniejsi. Na 17 sekund przed syreną kończącą pierwszą część meczu szkoleniowiec bochnian Marcin Bożek wziął czas, a rozegrana po przerwie akcja zakończyła się trafieniem Filipa Pacha i do szatni bochnianie schodzili z zaliczką trzech trafień (14:17).

Kolejne 30 minut MOSiR zagrał koncertowo, podejmując bardzo dobre i efektywne decyzje w ataku i w obronie, dzięki którym w 54-ej minucie prowadzilł 23:32. Gospodarze próbowali zniwelować te stratę, jednak celne trafienia kolejno zanotowali Zubik, Rogóż i Dziedzic.

- W drugiej połowie nie daliśmy cienia nadziei drużynie z Przeworska, to pozwoliło nam na wypracowanie dużej przewagi bramkowej - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Chciałbym, żeby całe spotkanie wyglądało tak skutecznie, jak druga połowa lecz zdaję sobie sprawę, że przeciwnicy też chcą zwyciężyć. Dziś wyróżniamy cały zespół za współpracę w kolektywie.

SPR Orzeł Przeworsk:MOSiR Bochnia 26:38 (14:17)

Bramki dla Bochni zdobyli: Jarosław Gut 1 - Mateusz Zubik 9, Mateusz Bujak 7, Jakub Jewiarz 6, Filip Pach 4, Łukasz Urbanowicz 3, Marcin Janas 3, Mateusz Rogóż 3, Tomasz Wolnik 1, Wojciech Dziedzic 1.

Bochnię reprezentował również Iwo Stopczyński oraz bramkarze Tomasz Węgrzyn i Mateusz Łącki.

Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

* * *

Wyniki pozostałych spotkań w grupie IV A:

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & MUKS Siódemka Mysłowice 30:21 (12:10)
MKKS Gloria Katowice & SMS ZPRP Kielce 27:28 (15:13)
Vive II Kielce & Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 37:30 (16:14)

* * *

Następne spotkanie również na wyjeździe - 16 grudnia MOSiR zagra z Mysłowicami (mecz przełożony z 09.12.2017). Będzie to ostatnie spotkanie w bieżącym roku. Na kolejne trzy spotkania zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków już w 2018 roku. Wszystkie zostaną rozegrane w Bochni z drużynami: NLO SMS ZPRP Kielce, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków, PGE Vive II Kielce.

comments powered by Disqus

Najnowsze