Sport

Koszykówka: Awans Małopolski, bochnianki kluczowymi zawodniczkami

Tomasz STODOLNY

Reprezentacja Małopolski prowadzona przez trenerkę Martę Starowicz (na co dzień szkolącą kadetki MOSiR Bochnia) na rozgrywanym w weekend turnieju w Bochni wywalczyła awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt (U-14).

Na zdjęciu: Grająca w reprezentacji Małopolski Wiktoria Zając z MOSiR Bochnia (13 lat, 177 cm) okazała się najlepiej punktującą zawodniczką drużyny: w 3 meczach zdobyła 46 pkt.

Małopolanki wygrały dwa z trzech spotkań i zajęły 2. miejsce, także premiowane awansem. Najpierw w piątek w niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonały Podkarpacie 68:66 (rozstrzygający rzut wpadł do kosza w ostatniej sekundzie meczu), potem przegrały z najlepszą drużyną turnieju z województwa Zachodniopomorskiego (46:63), by na koniec odnieść dające im awans zwycięstwo nad Kujawsko-Pomorskim (89:73).

W reprezentacji Małopolski wystąpiło 5 zawodniczek MOSiR Bochnia, z czego dwie odgrywały absolutnie kluczową rolę - rzuciły najwięcej punktów dla swojej drużyny: to środkowa Wiktoria Zając (w trzech meczach w sumie 46 pkt.) oraz rozgrywająca Magdalena Cabała (36 pkt.). Zagrały też Nikola Gałek, Gabriela Kubala i Katarzyna Mroczek.

comments powered by Disqus

Najnowsze