Koszykówka Liga Juniorek: Porażka ekipy z Bochni w dogrywce

Tomasz STODOLNY

W 2. kolejce Ligi Juniorek (U-18) bochnianki mierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną z Nowego Sącza. Przegrały, choć długo wydawało się, że to one będą górą w tym meczu.

Na zdjęciu: kapitan zespołu MOSiR Bochnia - Natalia Mazur (20 pkt.)

To nie był szczęśliwy weekend dla bocheńskich koszykarek - dzień wcześniej ta sama drużyna, która od tego sezonu próbuje swoich sił w seniorskiej 2. lidze kobiet, przegrała z Wisłą Kraków (relacja TUTAJ). Dzień później dziewczęta w ramach Ligi Juniorek pojechały do Nowego Sącza i niewiele brakowało, a z trudnego terenu wywiozłyby komplet punktów.

Po remisowej pierwszej kwarcie, w drugiej Mosirki wypracowały 11-punktową przewagę, którą w trzeciej kwarcie gospodynie zdołały zmniejszyć jedynie o 2 pkt. Niestety w 4. odsłonie gra bochnianek się załamała - przez połowę tej kwarty nie zdołały trafić do kosza, na dodatek z boiska musiały zejść (z powodu popełnienia 5 fauli) najważniejsze zawodniczki: kapitan Natalia Mazur (20 pkt) i filar obrony Aisza Buczek.

W efekcie 3 minuty przed końcem sądeczanki doprowadziły do remisu 62:62. Oba zespoły zdołały dorzucić w tej części jeszcze po 4 punkty - i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Gospodynie zaczęły ją od trafienia "trójki" co jeszcze bardziej je uskrzydliło, a osłabione bochnianki w doliczonym czasie gry okazały się bezradne - zdobyły tylko 2 punkty (z rzutów osobistych), podczas gdy ekipa z Sącza rzuciła ich 9.

Żak Nowy Sącz - MOSiR Bochnia 75:68
(13:13, 18:29, 15:13, 20:11, dogrywka 9:2)

Punkty: Buczek 6, Fortuna 13, Dziadoń 3, Mazur 20, Rudnik 2, Ochel 6, Poradowska 14, Marczyk 0, Czekaj 2, Przybyła 2.

Kolejny mecz w ramach Ligi Juniorek MOSiR Bochnia rozegra u siebie 17 grudnia - przeciwnikiem będzie KS Korona Szkoła Gortata Kraków.