2. liga koszykówki: Porażka bochnianek w Krakowie

Tomasz STODOLNY

Zespół Contimax MOSiR Bochnia przegrał w sobotę wyjazdowe spotkanie z Wisłą Canpack Kraków różnicą 18 punktów. Zdecydowała druga kwarta, w której gospodynie wypracowały przewagę pozwalającą na kontrolowanie gry w kolejnych częściach meczu.

Po pierwszej kwarcie to bochnianki prowadziły jednym punktem, ale w drugiej grę zdominowały zawodniczki z Krakowa, które dały Mosirkom rzucić zaledwie 5 punktów, a same zdobyły ich aż 26 (m.in. aż 5 razy trafiając za 3). Gdyby gospodynie w tej kwarcie lepiej wykonywały rzuty osobiste, przewaga byłaby jeszcze większa, ale i tak na przerwę schodziły mając aż 20 punktów w zapasie.

Zespół z Bochni próbował walczyć - w 3. kwarcie zdołał odrobić 4 punkty, czwartą przegrał jednym oczkiem. Ostatecznie przegrał 48:65.

Najwięcej punktów dla Contimax MOSiR zdobyły Natalia Mazur (15) oraz Sara Marczyk (14). W obronie znów dobrze spisywała się Aisza Buczek, która zaliczyła 15 zbiórek, 5 bloków i 3 przechwyty. Tym razem zagrała nieco mniej skutecznie w ofensywie (5 pkt).

Dobrą wiadomością dla kibiców jest powrót na boisko Aleksandry Poradowskiej, która miała 3 tygodnie przerwy spowodowanej skręceniem nogi. Swoją drogą ta przymusowa pauza stała się szansą dla wspomnianej Sary Marczyk - i okazało się, że 15-latka, formalnie jeszcze kadetka, świetnie się czuje w seniorskiej 2. lidze (średnia z 3 spotkań: 12 pkt).

Warto też odnotować, że w sobotę na drugoligowym parkiecie zadebiutowała inna 15-latka - Gabriela Czekaj.

Wisła Canpack Kraków - Contimax MOSiR Bochnia 65:48
(14:15, 26:5, 15:19, 10:9)

Punkty: Aisza Buczek 5, Julia Fortuna 5, Dominika Dziadoń 2, Natalia Mazur 15, Karolina Bojan 0, Edyta Rudnik 0, Kinga Ochel 0, Aleksandra Poradowska 5, Kinga Dylowicz 0, Sara Marczyk 14, Gabriela Czekaj 2, Karolina Przybyła 0.

W piątek w meczu na szczycie między liderem a wiceliderem naszej grupy górą okazał się zespół z Nowego Sącza, który pokanał u siebie Ikara Niepołomice 87:83.

Za tydzień bardzo ważny wyjazdowy pojedynek w Rzeszowie, który może zdecydować o zajęciu 4. miejsca w grupie i awansie bocheńskiej drużyny do Finału A (walka w dalszej części sezonu o miejsca 1-8).