Sport

Ręczna: Ruszyła runda rewanżowa. MOSiR nadal wygrywa

tim

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej bochnianie pojechali do Katowic by zmierzyć się z miejscową Glorią. Choć gospodarze bardzo chcieli, nie zdołali przerwać zwycięskiej serii lidera z Bochni. MOSiR wygrał ósme spotkanie z rzędu.

Fot. archiwum

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, później było wiele remisów. W 18. min. przy wyniku 7:7 to Mosirowcy serią czterech skutecznych trafień wyszli na prowadzenie i w 22 min. było 7:11. Duża w tym też zasługa bramkarza Jarosława Guta, który w tym dniu popisywał się w całym spotkaniu efektownymi i skutecznymi obronami. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy także należały do bocheńskich szczypiornistów i po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania było 10:17 dla MOSiR.

W drugiej połowie do 43. minuty wydawało się, iż spotkanie jest już rozstrzygnięte, ponieważ po rzucie Mateusza Bujaka bochnianie prowadzili już 10 bramkami (15:25). Od tego momentu gospodarze wykorzystali mniejsze doświadczenie wpuszczonych na boisko młodych szczypiornistów i zdobyli z małym wyjątkiem sześć kolejnych trafień (jedną bramkę w tym czasie zdobył Mateusz Zubik). I tak w 49. minucie wypracowana przewaga stopniała do 21:26.

W następnych minutach trzy trafienia z rzędu zanotował Filip Pach lecz gospodarze nie zwalniali tempa gry i w 56. minucie było 26:31. W tym czasie oba zespoły wykazały dużo nerwowości. Końcówka meczu jednak należała do zespołu z Bochni, gdyż gospodarze zdobyli tylko jedną bramkę, a bochnianie sześć.

- Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie, gdyż udał nam się rewanż za poprzedni sezon, w którym to przegraliśmy właśnie z Glorią Katowice różnicą czterech trafień (na ich terenie) - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Dziękuję wszystkim zawodnikom za ambitną postawę i skuteczną grę, która pozwoliła nam odnieść ósme zwycięstwo w tym sezonie.

Do protokołu zawodów wpisali się wszyscy zawodnicy (zdobyli bramki) oprócz Wojtka Dziedzica, który głównie grał w obronie i miał mniej możliwości do zdobycia bramek, lecz wywalczył rzut karny.

MKKS Gloria Katowice - MOSiR Bochnia 26:37 (10:17)

Bramki: Mateusz Zubik 10, Filip Pach 8, Mateusz Bujak 4, Michał Dobrzański 4, Mateusz Rogóż 3, Łukasz Urbanowicz 2, Paweł Waśniowski 2, Marcin Janas 1, Wiktor Czubala 1, Iwo Stopczyński 1, Tomasz Wolnik 1.

Kierownikiem zespołu jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań 8-ej kolejki w gr. IV A:
SPR Orzeł Przeworsk & MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 32:22 (14:13)
PGE Vive II Kielce & MUKS Siódemka Mysłowice 31:25 (20:13)
Krakowiak Szkoła Gortata Kraków & NLO SMS ZPRP Kielce 35:45 (14:19)

* * *

Już w czwartek 23 listopada spotkanie w Bochni z Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 20:00.

comments powered by Disqus

Najnowsze