Nożna: BKS pokonał Tymbark i został wiceliderem - ZDJĘCIA

W IV lidze piłki nożnej

W ostatniej kolejce rundy jesiennej IV ligi wschodniej BKS Bochnia podejmował u siebie drużynę KS Tymbark. Wynik tego spotkania mógł zmienić układ sił w tabeli, gdyż ewentualna wygrana gospodarzy dawała im szanse na zajęcie drugiego miejsca po rundzie jesiennej. Goście, w składzie których wystąpiło czterech byłych zawodników BKS-u (Tomasz Marut, Rafał Kluska, Mateusz Fortuna i Bartosz Tokarczyk), walczyli natomiast o wyjście ze strefy spadkowej.

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć znanego działacza sportowego Bogdana Klęska oraz tragicznie zmarłej wnuczki pana Tomasza Nawrockiego.

W pierwszym kwadransie mecz był wyrównany i nie było widać różnicy dzielącej oba zespoły w tabeli. W 3 minucie po strzale z woleja Tokarczyk próbował zaskoczyć Roberta Błąkałe, ale ten pewnie interweniował. Z czasem do głosu doszli gospodarze, którzy w 17 minucie po strzale z woleja Tomasza Ciećki zagrozili bramce, bardzo dobrze spisującego się Rafała Pietrzaka. Pięć minut później Grzegorz Marszalik minimalnie chybił, po strzale zza pola karnego. Wreszcie w 25 minucie Arkadiusz Budzyn dośrodkował piłkę w pole karne, która tak niefortunnie odbiła się od Maruta, że spadła pod nogi Krystiana Lewickiego, który wpakował ją do pustej bramki. Po tym golu miejscowi zdominowali grę. Jeszcze przed przerwą Karol Filipek i ponownie Ciećko stanęli przed okazją na podwyższenie wyniku.

W drugiej połowie bocheński oddał inicjatywę Tymbarkowi, który zagrał odważniej i stworzył sobie trzy sytuacje bramkowe. Dobrze spisujący się w całej rundzie Błąkała wybronił kolejno strzały Tokarczyka, Sławomira Porębskiego i Mirka Kordeczki. Gospodarze w ostatnim kwadransie przyspieszyli grę i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 74 minucie po indywidualne akcji Marszalika piłka trafiła do Krzysztofa Styrny, który z kilku metrów wpakował ją do siatki. Chwilę później ten sam zawodnik mógł ponownie wpisać się na listę strzelców. Tuz przed zakończeniem spotkania Rafał Kluska wybił z linii bramkowej strzał Marszalika i mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Bochnian.

Zwycięstwo to dało ekipie Janusza Piątka pozycję wicelidera IV Ligi, który ma w zapasie jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Składy:

BKS Bochnia: 24 Robert Błąkała – 25 Mateusz Mlostek (74’ 2 Marcin Motak), 3 Michał Ruchałowski, 4 Daniel Bukowiec (77’ 20 Dawid Grzyb), 6 Tomasz Rachwalski – 7 Krystian Lewicki (65’ 5 Piotr Górecki), 8 Rafał Strojek (65’ 11 Krzysztof Styrna), 14 Karol Filipek, 77 Arkadiusz Budzyn (65’ 99 Piotr Kazek) – 10 Tomasz Ciećko
Rezerwowy: 48 Marcin Seweryn

KS Tymbark: 1 Rafał Pietrzak – 10 Rafał Kluska, 2 Tomasz Marut, 5 Mateusz Fortuna (46’ 16 Grzegorz Duda), 16 Kacper Zwierczyk, 6 Eryk Sobczak, 19 Mirek Kordeczka, 7 Bartosz Tokarczyk, 8 Sławomir Porębski, 15 Dawid Jarosz (77’ 18 Artur Czernek), 9 Damian Smoleń

Żółte kartki: 12’ Sobczak, 55’ Marut, 60’ Strojek, 63’ Mlostek