Sport

Futsal: Wygrana BSF na inaugurację 2. ligi - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

Bocheńscy kibice, którzy wybrali się w sobotę na mecz inaugurujący rozgrywki 2. ligi futsalu, mogli być w pełni usatysfakcjonowani. Spotkanie było dynamiczne i emocjonujące, gospodarze grali dobrze i choć na poczatku przegrywali, ostatecznie z parkietu schodzili jako zwycięzcy.

Zaledwie tydzień temu reprezentacje obu klubów (w nieco okrojonych składach) grały przeciwko sobie w turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Po zaciętym pojedynku padł wtedy bezbramkowy remis - w dużej mierze dzięki fantastycznej postawie bramkarza krakowian.

W sobotę także przez kilkanaście minut utrzymywał się taki rezeltutat, aż w końcu goście zdołali przeprowadzić skuteczną akcję i wyszli na prowadzenie. Bochnianie jeszcze przed przerwą wyrównali (Arkadiusz Budzyń po indywidualnej akcji), co zapowiadało dalsze emocje w drugiej połowie.

I rzeczywiście - tempo akcji nie zwalniało, sytuacji bramkowych nie brakowało, a gospodarze mieli powody do radości: najpierw wyszli na prowadzenie po trafieniu Kamila Rynducha, a potem - na 5 min. przed końcem spotkania - podwyższył je Arkadiusz Budzyn. Krakowianie nie mieli jednak zamiaru się poddawać - w akcjach ofensywnych ściągali bramkarza wprowadzając dodatkowego zawodnika w polu i jedna z takich akcji zakończyła się zdobyciem gola.

Goście uwierzyli, że mogą w tym meczu uratować remis i jeszcze mocniej rzucili się do ataku, lecz to gospodarze trafili do siatki - wynik spotkania ustalił Mateusz Matlęga.

BSF ABJ Bochnia - AZS UEK Kraków 4:2 (1:1)

Bramki dla Bochni: Arkadiusz Budzyn 2x, Kamil Rynduch, Mateusz Matlęga

comments powered by Disqus

Najnowsze