Judo: Medale w Gdyni i Krakowie

tim

W miniony weekend bocheńscy judocy zdobyli medale podczas XVI Judo Baltic CUP w Gdyni i Turnieju International Judo League w Krakowie.

Na najwyższym stopniu podium Wiktoria Żabczyńska.

XVI JUDO BALTIC CUP, Gdynia 11-12.11.2017 r.

Bochnianie wystartowali w bardzo mocno obstawionym XVI Judo Baltic CUP - Pucharze Polski Młodziczek i Młodzików oraz Juniorek i Juniorów Młodszych. Przez dwa dni zawodnicy bocheńskiego Ośrodka dzielnie walczyli, ostatecznie zdobywając wysokie miejsca na podium.

W pierwszym dniu turnieju na matach spotkali się młodzicy i młodziczki. Spośród wychowanków MOSiR Bochnia medale zdobyli:

1. miejsce - Wiktoria Żabczyńska w kat. 63 kg
3. miejsce - Oliwia Wątorek w kat. 52 kg
3. miejsce - Damian Pławecki w kat. 60 kg

Trzy wymienione wyżej medale dały Bochni ostatecznie 8. miejsce w klasyfikacji medalowej na 41 klubów. Warto przy tym zaznaczyć, że w klasyfikacji medalowej kobiet MOSiR zdobył trzecią pozycję wśród 24 ośrodków.

Listy walk i dokładne wyniki walk młodziczek i młodzików można zobaczyć TUTAJ.

W pierwszym dniu turnieju startowali również juniorzy i juniorki. Zdobyli srebro i 5. miejsce:

2. miejsce - Krzysztof Kozak w kat. 60 kg
5. miejsce - Wiktoria Pers w kat. 57 kg

Listy walki i wyniki juniorów i juniorek TUTAJ.

W drugim dniu zawodów walczyli juniorzy młodsi i juniorki młodsze. Bochnianie wywalczyli dwa medale:

1. miejsce - Julia Gut w kat. 70 kg
2. miejsce - Mateusz Pławecki w kat. 66 kg

Ponadto Wiktoria Żabczyńska, która jest młodziczką, walcząc w kategorii juniorek młodszych zajęła 7. miejsce.

Ostatecznie w klasyfikacji medalowej klubów w kategorii juniorów i juniorek młodszych dwa zdobyte trofea pozwoliły bocheńskim judokom na zajęcie 5. miejsca na 37 walczących reprezentacji. Natomiast w klasyfikacji medalowej kobiet Bochnia wywalczyła 4. miejsce (na 23 kluby).

Listy walk juniorów i juniorek młodszych TUTAJ.

Opiekę trenerską nad zawodnikami MOSiR Bochnia w Turnieju Judo Baltic sprawował Waldemar Kowalski.

Organizatorami zawodów, które odbyły się w Hali Sportowo-Widowiskowej Arena w Gdyni, byli: UKS OPTY Gdynia, Urząd Miasta Gdynia, Gdynia Sport, Polski Związek Judo, POZJUDO w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Gdańsk.

* * *

INTERNATIONAL JUDO LEAGUE, Finałowe Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy, 11 listopada 2017 r.

Również w sobotę 11 listopada zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja wystartowali w turnieju International Judo League w Krakowie. Zawody zgromadziły ok. 400 judoków z całego kraju, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych U11, U13 i U15.

W grupie najmłodszej (U11) bocheńscy judocy wywalczyli 4 medale. Złoto zdobyli Bianka Horawska i Piotr Tobiasz. Srebro zdobył Szymon Mazurkiewicz, a brązowy medal wywalczył Filip Alfawicki. Piąte miejsca zajęli Samuel Stawiarz, Norbert Alfawicki, Dominika Miś.

W grupach starszych (U13 i U15) Bochnia zdobyła 5 medali. Złoto Maja Twardowska, Filip Oleksy i Igor Dziadowiec. Brąz Maciej Kumor i Bartek Król. Piąte miejsce zajęli: Antek Juszczyk, Mikołaj Filipek i Michał Ćwik. W zawodach udział wzięli również Jakub Struzik i Szymon Mierzwiński.

Drużynowo bocheński zespół zajął w krakowskich zawodach 3. miejsce.

Zawody odbyły się w hali TS Wisły Kraków, a organizatorami oprócz gospodarzy były kluby: UKS ASW Jasło, OKAY Opole, UKS Feniks Bytom, Juvenia Wrocław, MUKS Kokoro Łódź, Judo Panda Waraszawa i Conrad Gdańsk.