Judo: Złoto i brąz dla Bochni na Pucharze Polski w Bytomiu

tim

W sobotę 4 listopada w Bytomiu przeprowadzono zawody Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo, w którym wystartowało trzech wychowanków bocheńskiej sekcji judo MOSiR Bochnia. Bilans medalowy to 1 złoto i 1 brąz.

Złoty medal w kat. 66 kg zdobył Mateusz Pławecki, który w drodze do finału pokonał w zdecydowany sposób 4 zawodników. W walce finałowej wygrał przed czasem na ippon z utytułowanym zawodnikiem z Wolbromia Dominikiem Królem.

Brązowy medal zdobyła Julia Gut, która stoczywszy 3 zwycięskie walki uległa tylko zdobywczyni złotego medalu, zawodniczce klubu Czarni Bytom - Martynie Nolewajka.

Pierwsze „szlify” w kategorii juniora młodszego podczas tych zawodów zdobywał też Damian Pławecki, który jest jeszcze młodzikiem. Niestety pomimo dobrej postawy nie udało mu się wywalczyć punktowanego miejsca.

- Zdobyte medale świadczą o ugruntowanej pozycji bocheńskich judoków na arenie ogólnopolskiej. To kolejny rankingowy turniej, w którym nasi podopieczni zdobywają, w dobrym stylu, kolejne medale - mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Oficjalne wyniki na stronie PZJudo - link TUTAJ.