Sport

Ręczna: Efektowne zakończenie I rundy. MOSiR Bochnia pokonał Vive II Kielce

2. liga piłki ręcznej mężczyzn

tim

W minioną sobotę ostatni mecz I rundy rozgrywek szczypiornistów 2. ligi bochnianie rozegrali na wyjeździe z drużyną PGE Vive II Kielce. Spotkanie, tak jak się spodziewano, było jednym z najbardziej wymagających meczy w dotychczasowych rozgrywkach.

Na zdjęciu: Bramkarz MOSiR Bochnia Jarosław Gut. Fot. archiwum.

Po zaciętym początku, kiedy często wynik oscylował blisko remisu, dopiero w 19 minucie mosirowcy po rzucie Filipa Pacha wyszli na prowadzenie 9:8. Kolejną dobrą interwencją popisał się Tomasz Węgrzyn, który obronił rzut karny. Na parkiecie zaczęli dominować szczypiorniści z Bochni, zdobywając 6 bramek z rzędu. Wynik po pierwszej połowie to 11:16.

W drugiej części spotkania gospodarze walczyli nadal ambitnie i bardzo dynamicznie, lecz nie zagroziło to wynikowi, który w efekcie końcowym był dla bochnian satysfakcjonujący.

- Należą się słowa uznania zawodnikom z zaplecza pierwszej drużyny Vive za walkę i brak respektu boiskowego w konfrontacji z bardziej doświadczonym przeciwnikiem - ocenia trener bochnian Marcin Bożek.

- Na słowa uznania zasługuje również nasza gra w obronie, która wreszcie bardzo dobrze funkcjonowała i pomimo wysokich graczy drużyny przeciwnej mogliśmy przejmować piłkę. Dobre zawody rozegrał Jarosław Gut, popisując się wieloma paradami bramkarskimi. Skuteczną grą imponowali także Jakub Jewiarz i Mateusz Bujak. To zwycięstwo pozwoliło nam na zdobycie fotela lidera, nie tracąc ani jednego punktu w dotychczasowych rozgrywkach. Jest to sytuacja, która zdarza się nieczęsto, kiedy z pełnym dorobkiem punktowym kończy się rundę. Brawo - bo nie pamiętamy takiego wyniku naszej drużyny seniorskiej w minionych latach. Na koniec chciałbym pozdrowić wszystkich naszych fanów i sympatyków. Dziękujemy za wsparcie i gorący doping.

PGE Vive Kielce & MOSiR Bochnia 28:34 (11:16)

Bramki: Mateusz Bujak 6, Mateusz Zubik 5, Jakub Jewiarz 5, Michał Dobrzański 4, Łukasz Urbanowicz 4, Wojciech Dziedzic 3, Marcin Janas 2, Filip Pach 2, Iwo Stopczyński 2, Mateusz Rogóż 1.

Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber,trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Kolejne spotkanie nasi szczypiorniści rozpoczną meczem wyjazdowym 18 lub 19 listopada z drużyną MKKS Gloria Katowice, inaugurując II rundę rozgrywek.

comments powered by Disqus

Najnowsze