Sport

Ręczna: Bochnianie idą jak burza. Szóste zwycięstwo!

tim

Nie ma na razie mocnych na ekipę z Bochni. Po sześciu kolejkach MOSiR prowadzi w tabeli 2. ligi z kompletem zwycięstw. W sobotę w przedostatniej kolejce I rundy podopieczni Marcina Bożka pokonali drużynę Krakowiaka.

Fot. archiwum

Spotkanie wydawało się być meczem do jednej bramki. Jednak gospodarze, którzy w tym sezonie dysponują odmiennym składem walczyli bardzo ambitnie i wykazywali duże zaangażowanie boiskowe. Do jedenastej minuty utrzymywał się remis i po rzucie Krzysztofa Miodońskiego widniał wynik 8:8. W kolejnych minutach pierwszej połowy bochnianie lepiej spisywali się i zdobyli 10 bramek przy stracie 6-u, co pozwoliło schodzić na przerwę z wynikiem 14:18 dla MOSiR.

W drugiej odsłonie spotkania obydwa zespoły rozgrywały "radosny handball", czego efektem był grad bramek i wiele błędów. Pomimo tego nasi szczypiorniści w tej części meczu zdobyli 22 bramki, natomiast gospodarze 17.

- Jako trener mogę być zadowolony tylko i wyłącznie z wyniku, gdyż w naszej dyscyplinie nie często zdarza się wynik przekraczający liczbę czterdziestu bramek - mówi szkoleniowiec bochnian Marcin Bożek. - Ponadto jak wiemy derby ligowe rządzą się swoimi prawami. Brakło nam troszkę koncentracji, nad którą musimy w bieżącym tygodniu popracować, gdyż następny nasz rywal Vive II Kielce na pewno nie pozwoli nam na choćby chwilę dekoncentracji i jestem przekonany, że postawi twarde warunki gry na swoim boisku.

Krakowiak Szkoła Gortata - MOSiR Bochnia 31:42 (14:19)

Bramki dla MOSiR: Mateusz Zubik 11, Mateusz Bujak 8, Filip Pach 7, Michał Dobrzański 4, Łukasz Urbanowicz 4, Marcin Janas 3, Mateusz Rogóż 3, Wojciech Dziedzic 1, Iwo Stopczyński .

Trenerem zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Wyniki pozostałych spotkań 6-ej kolejki w grupie A:

SPR Orzeł Przeworsk & MKKS Gloria Katowice 26:25 (14:11)

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec & Vive II Kielce 22:25 (9:12)

MUKS Siódemka Mysłowice & SMS ZPRP Kielce 29:32 (13:17)

comments powered by Disqus

Najnowsze