Sport

Kolejny udany start młodych bocheńskich karateków

tim

21 października w Hali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach odbył się Puchar Makroregionu Południowego OYAMA PFK w konkurencjach walki. Jego organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele z Sensei Mirosławem Osiką 4 dan. Wystartowało 165 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Oyama karate.

W uroczystości otwarcia zawodów uczestniczyli: Hanshi Jan Dyduch- Prezes Zarządu OYAMA PFK, Pan Paweł Machnicki- Burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce, Pan Tomasz Suś - Wicestarosta Myślenicki i Pan Andrzej Topa- Dyrektor M-GOKiS w Dobczycach. W zawodach wzięli udział reprezentanci Bocheńskiego Klubu Oyama Karate z grup młodzieżowych, w dwóch kategoriach wiekowych 10-12 lat i 12-14 lat.

W kategorii 10-12 w swojej grupie 2 miejsce zajął Maksymilian Cholewa, w kategorii 12-14 lat Patrycja Zdziarska zajęła 4 miejsce. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy start młodych karateków w konkurencji walki, dotychczasowe sukcesy odnosili w konkurencji kata.

Szefem bocheńskiej ekipy był sensei Waldemar Kumor, a w roli sędziego zadebiutował sempai Michał Skrabalak.

Pierwszy udany start jest zapowiedzią dalszych sukcesów jak również mobilizacją dla większej grupy ćwiczących w Bochni i Brzesku do spróbowania swoich sił w walkach turniejowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze