Judo: Medale młodzików w Pucharze Polski

tim

Tydzień po Mistrzostwach Polski Młodzików judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pojechali do Zakopanego na Puchar Polski Młodzików (22.10.2017 r.), gdzie potwierdzili swoja dobra formę, zdobywając cztery złote medale i jeden srebrny. Zdecydowanie zwyciężyli w punktacji medalowej wszystkich startujących klubów!

- Puchar ten był oczywiście słabiej obsadzony niż Mistrzostwa Polski, ale też nasz Ośrodek zdobył dwa razy więcej medali niż kolejny punktowany klub (punktowało 27 klubów) - mówi Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.

Swoją formę potwierdzili medaliści Mistrzostw Polski. Złote medale zdobyli:

w kategorii 52 kg Oliwia Wątorek
w kategorii 63 kg Wiktoria Żabczyńska
w kategorii 60 kg Damian Pławecki
w kategorii 66 kg Wiktor Matykiewicz

Srebro wywalczyła Maja Twardowska w kategorii 48 kg, przegrywając w finale w bardzo wyrównanej walce w doliczonym czasie gry.

V miejsce zdobył Mikołaj Filipek w kategorii 46 kg.

Startowali też: Filip Oleksy, Krzysztof Baniak, Oliwer Żelichowski.

O wynikach młodzików na Mistrzostwach Polski pisaliśmy tutaj: Dwie Mistrzynie Polski Młodziczek z Bochni