Ręczna: Lider nie zawiódł - wysokie zwycięstwo w Kielcach!

2. liga piłki ręcznej mężczyzn

tim

Zdecydowane i pewne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści MOSiR Bochnia, którzy w minioną niedzielę 22 października walczyli na wyjeździe z zespołem NLO SMS ZPRP Kiece. Bochnianie kroczą na razie od zwycięstwa do zwycięstwa. Po pięciu kolejkach mają na koncie komplet punktów i prowadzą w tabeli 2. ligi.

W niedzielę wyrównana rywalizacja na boisku trwała do 12 minuty, a rezultatem był wynik 6:6. Od tego momentu bocheńska drużyna wyszła na prowadzenie, do przerwy zdobywając bezpieczną przewagę ośmiu trafień.

Druga odsłona spotkania dzięki konsekwentnemu realizowaniu uwag trenera Marcina Bożka w podkręcaniu tempa, zdobywaniu bramek seriami, nieszablonowym zagraniom oraz dobrej, mocnej grze obronnej doprowadziła do zdecydowanej dominacji MOSiR nad beniaminkiem.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną bochnian 43:27.

Bramki dla MOSiR Bochnia: Mateusz Zubik 13, Mateusz Bujak 6, Marcin Janas 6, Jakub Jewiarz 4, Łukasz Urbanowicz 4, Wojciech Dziedzic 4, Filip Pach 3, Mateusz Rogóż 2, Paweł Waśniowski 1.

W zespole walczyli również: Tomasz Węgrzyn i Miłosz Gabiga.

Kierownikiem drużyny jest Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.