Koszykówka: Udany debiut w 2. lidze. Bochnianki wygrały w Tarnowie! - zdjęcia

Tomasz STODOLNY

W pierwszym w historii meczu żeńskiej koszykarskiej reprezentacji Bochni na szczeblu seniorskim drużyna Contimax MOSiR pokonała na wyjeździe MKS Pałac Młodzieży Tarnów różnicą 7 punktów. Emocji nie brakowało, a bochnianki pokazały, że mają mocne charaktery.

Początek meczu ułożył się dla zespołu z Bochni bardzo korzystnie - MOSiR pierwszą kwartę wygrał wysoko, aż 23:12. Drugą co prawda przegrał czterema punktami, ale na przerwę do szatni wciąż schodził z zaliczką 7 oczek.

W trzeciej kwarcie wszystko się odmieniło - gospodynie wyszły na parkiet bardzo zmotywowane, z kolei w grze bochnianek coś się zacięło i przestało kleić. W efekcie tę część gry przegrały aż 9:21 - z wypracowanej przewagi nic nie zostało, ba! - teraz trzeba było gonić, bo na tablicy świetlnej widniał wynik 49:45 dla Tarnowa...

Wydawało się, że gospodynie po słabym początku wreszcie znalazły swój rytm i już więcej nie pozwolą szarogęsić się na swoim terenie młodym debiutankom. Na początku kolejnej, ostatniej kwarty wszystko nadal na to wskazywało - tarnowianki prowadziły już nawet 8 punktami! - ale nagle nastąpił kolejny zwrot w dramaturgii spotkania. Od stanu 54:46 bochnianki pozwoliły do końca meczu rzucić rywalkom zaledwie 3 punkty, a same zdobyły 18! Historyczne zwycięstwo stało się faktem.

Najwięcej punktów dla Bochni rzuciły rozgrywające Julia Fortuna (21 pkt) i Aleksandra Poradowska (20). Pod tablicami świetnie walczyła Aisza Buczek, która zaliczyła 13 zbiórek (10 w obronie), 6 bloków, a na dokładkę 3 przechwyty.

- Zawodniczki w trudnych momentach wykazały się super myśleniem. Chociaż nie miałbym do nich pretensji, gdyby to przegrały, bo wiem, że te perturbacje związane z ich wyjazdem do Grecji [chodzi o szkolny wyjazd, na który pojechał cały trzon drużyny - przyp. red.] mogły na to wpłynąć - komentował na gorąco po meczu trener Maciej Starowicz.

- Natomiast wierzyłem w nie, bo obserwuję je na treningach, byłem z nimi na dość długim 10-dniowym zgrupowaniu w sierpniu, i wiem, że to są dziewczyny, którym po prostu jednego nie będzie można nigdy zarzucić: że nie grały ambitnie do końca - podkreślił z uśmiechem szkoleniowiec.

MKS PM Tarnów - Contimax MOSiR Bochnia 57:64
(12:23, 16:12, 21:9, 8:20)

Punkty dla Contimax MOSiR Bochnia
Buczek 5, Fortuna 21, Dziadoń 4, Mazur 10, Rudnik 2, Ochel 2, Poradowska 20, Hamuda, Przybyła.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów
Siedlik 5, Kłosowicz 18, Świętochowska 9, Liszka 17, Skrabacz 8, Kolbusz, Boguszewska, Węglarz.

* * *

Za tydzień, 21 października, w Hali Widowiskowo-Sportowej, bochnianki podejmować będą faworyta grupy - rezerwy Wisły Can-Pack Kraków. Początek meczu o godz. 17:00. Wstęp wolny.