Sport

Poniedziałek: Spotkanie z Marcinem Baszczyńskim

tim

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni (ul. Kurów 77) zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Marcinem Baszczyńskim - byłym piłkarzem m.in. Wisły Kraków i reprezentantem Polski, w poniedziałek 16 października o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Marcin Baszczyński, obecnie ekspert sportowy NC+, urodził się w Rudzie Śląskiej. Jego pierwszym klubem była Pogoń Nowy Bytom. Potem trafił do Ruchu Chorzów, w którym mając 19 lat zadebiutował w ekstraklasie. Latem 2000 r. przeniósł się do Wisły Kraków i z tym klubem odnosił największe sukcesy. Sześć razy świętował tytuł mistrza Polski, dwa razy triumfował w krajowym pucharze.

Rozegrał wiele spotkań w europejskich pucharach, trafił do reprezentacji Polski, w której zagrał 35 razy. Wystąpił na mistrzostwach świata w 2006 r. w Niemczech. Latem 2009 roku przeniósł się do greckiego Atromitosu, w którym spędził dwa sezony. Po powrocie do kraju grał jeszcze w Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów. W ekstraklasie wystąpił w 372 meczach i zdobył 12 bramek. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został ekspertem stacji NC+.

comments powered by Disqus

Najnowsze