Sport

Wyniki II Turnieju Siatkówki im. Czesława Kumorka

tim

W sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego w Bochni odbył się II Turniej Siatkówki im. Czesława Kumorka. Wygrała ekipa Dziadki Sucha Beskidzka.

Turniej poświęcony był pamięci człowieka, który dużą część swojego życia oddał bocheńskiej siatkówce. Zawody uroczyście otworzył burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, który w imieniu gospodarzy przywitał przybyłe zespoły, w tym wychowanków śp. Czesława Kumorka oraz żonę wspominanego szkoleniowca panią Teresę Kumorek i syna Marka Kumorka.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów: Promień Bochnia, Young Team Bochnia, Gród Podegrodzie, GPT Tarnów, UKS Wyspiański Kraków, Rokicie Szczytniki, Dziadki Sucha Beskidzka, Challenge Budzów.

Zespoły rozgrywały mecze w dwóch grupach.

Wyniki gr. 1:

UKS Wyspiański Kraków - Gród Podegrodzie 1:2
UKS Wyspiański Kraków - GPT Tarnów 2:0
UKS Wyspiański Kraków - Challenge Budzów 2:0
Gród Podegrodzie - GPT Tarnów 1:2
Gród Podegrodzie - Challenge Budzów 2:1
Challenge Budzów - GPT Tarnów 0:2

Tabela gr. 1:

1. UKS Wyspiański Kraków - 4 pkt. (sety 5:2)
2. Gród Podegrodzie - 4 pkt. (5:4)
3. GPT Tarnów - 4 pkt. (4:3)
4. Challenge Budzów - 0 pkt. (1:6)

Wyniki gr. 2:

Young Team Bochnia - Promień Bochnia 1:2
Young Team Bochnia - Dziadki Sucha Beskidzka 0:2
Young Team Bochnia - Rokicie Szczytniki 2:0
Promień Bochnia - Dziadki Sucha beskidzka 0:2
Promień Bochnia - Rokicie Szczytniki 2:0
Dziadki Sucha Beskidzka - Rokicie Szczytniki 2:0

Tabela gr. 2:

1. Dziadki Sucha Beskidzka - 6 pkt. (6:0)
2. Promień Bochnia - 4 pkt. (4:3)
3. Young Team Bochnia - 2 pkt. (3:4)
4. Rokicie Szczytniki - 0 pkt. (0:6)

Półfinały:

Dziadki Sucha Beskidzka - Gród Podegrodzie 2:0
Promień Bochnia - UKS Wyspiański Kraków 1:2

Mecz o 3. miejsce:

Promień Bochnia - Gród Podegrodzie 0:2

Finał:

Dziadki Sucha Beskidzka - UKS Wyspiański Kraków 2:1

Po ponad sześciogodzinnych zmaganiach wyłoniono ostatecznych zwycięzców, którym puchary i pamiątkowe dyplomy wręczała pani Teresa Kumorek oraz Sabina Bajda, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ostateczna kolejność:

1. Dziadki Sucha Beskidzka
2. UKS Wyspiański Kraków,
3. Gród Podegrodzie,
4. Promień Bochnia
5. GPF Tarnów i Young Team Bochnia
7. Challenge Budzów i Rokicie Szczytniki

Nad całością rozgrywek czuwał trener MOSiR Bochnia Tomasz Jaworski, również wychowanek i współpracownik Czesława Kumorka.

comments powered by Disqus

Najnowsze