Piłka ręczna: Pierwsze zwycięstwo na wyjeździe

tim

W niedzielę bocheńscy szczypiorniści rozegrali pierwsze wyjazdowe spotkanie w rozpoczętym niedawno sezonie 2017/18. Z drużyną MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec wygrali 32:22.

Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej wygranej bocheńskich szczypiornistów. Beniaminek z Sosnowca od początku meczu wykazywał dużą ochotę do gry, co w 9. minucie miało odzwierciedlenie w wyniku 5:5. W kolejnych minutach MOSiR dobrze zagrał w obronie, a skutecznymi interwencjami popisywał się bramkarz Tomasz Węgrzyn.

Po zaciętej walce pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:15. W drugiej części MOSiR rozpoczął spotkanie od skutecznej obrony rzutu karnego, co dało sygnał do szybszej gry i w 37. minucie wygrywał różnicą 7 trafień. Do tego czasu stracił tylko jedną bramkę. Kolejne minuty to nadal dobra gra Bochni w obronie i skuteczne kontry, którymi popisywali się wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu zawodów.

- Na słowa uznania zasługuje cały zespół za ambitną walkę oraz fakt, iż nie zlekceważyli drużyny z Sosnowca, która jest beniaminkiem rozgrywek - mówi trener bochnian Marcin Bożek. - Chciałbym wyróżnić także Marcina Janasa, który może nie zdobywa dużej ilości bramek, ale jest głównym kreatorem gry. Ma to wpływ szczególnie na naszych młodszych zawodników, którzy mogą uczyć się od Marcina wielu zagrań i czerpać z jego doświadczenia boiskowego.

- Mimo pewnych zawirowań personalnych zespołu drużyna prezentuje dobrą, pewną formę. Jednak mecze o dużym ciężarze gatunkowym przed nami - zaznacza kierownik bocheńskiej ekipy Maciej Haber.

MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec - MOSiR Bochnia 22:32 (12:15)

Bramki: Mateusz Zubik 10, Filip Pach 9, Mateusz Bujak 4, Łukasz Urbanowicz 3, Wojciech Dziedzic 2, Mateusz Rogóż 2, Marcin Janas 1, Michał Dobrzański 1. Skład zespołu MOSiR Bochnia stanowili również: Tomasz Węgrzyn, Tomasz Orzechowski, Jakub Jewiarz, Hubert Pamuła, Paweł Waśniowski, Jarosław Gut.

Wyniki pozostałych meczów II kolejki w gr. 4:

SPR Orzeł Przeworsk - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 40:32 (21:15)
PGE Vive II Kielce - NLO SMS ZPRP Kielce 31:24 (14:7)
MKKS Gloria Katowice - MUKS Siódemka Mysłowice 33:26 (17:15)
SPR Wisła Sandomierz - Politechnika Świętokrzyska Kielce 32:25 (14:14)
AZS UJK Kielce - SPR Grunwald Ruda Śląska 35:20 (20:10)
Azoty II Puławy - KS Padwa Zamość 30:31 (12:17)
KS Handbalove Busko-Zdrój pauzowało.

Po dwóch spotkaniach w tabeli rozgrywek MOSiR zajmuje 1. miejsce.

Już w najbliższą sobotę 7 października mecz z SPR Orłem Przeworsk. Mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej im. W. Stawiarskiego przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32 w Bochni rozpocznie się o godz. 18:00.

Szkolenie zawodników i rozgrywki II ligi piłki ręcznej mężczyzn są wspierane finansowo przez Gminę Miasta Bochnia.