Sport

W niedzielę XXIV Bieg Majora Bacy

tim

270 osób jest już na liście startowej XXIV Memoriałowego Biegu Majora Bacy w Bochni - Chodenicach na dystansie 10 km. W programie imprezy zaplanowanej na niedzielę 6 sierpnia również biegi dla dzieci i młodzieży, a także Piknik nad Rabą.

Memoriałowy Bieg Majora Bacy jest cykliczną imprezą sportową, w której co roku bierze udział kilkuset biegaczy z całej Polski oraz krajów ościennych, m.in. Słowacji, Czech i Ukrainy. Bieg organizowany jest ku czci majora Bacy (Jana Kaczmarczyka), który zginął w tragiczny sposób 5 sierpnia 1944 roku z rąk hitlerowców.

Na liście startowej głównego biegu na 10 km jest już (stan na 3 sierpnia, godz. 15:00) 270 osób, w tym 204 mężczyzn i 66 kobiet (184 osoby opłaciły start). W dniu startu zapisy będą możliwe w biurze zawodów (budynek OSP Chodenice, ul. Chodenicka, Bochnia), które będzie otwarte w godz. 13:30 - 15:30.

Bieg główny przeznaczony jest dla wszystkich amatorów tego sportu. Zawodnicy mają do pokonania trasę o długości 10 km. Start o godz. 16:00. Po kilku latach przerwy bieg wraca na dawną trasę - dwie pętle ulicami: Chodenicką i Karosek. Nawierzchnia asfaltowa. Start i meta Bochnia - Chodenice.

Na zdobywców trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody pieniężne przewidziane regulaminem. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.

Oprócz biegu głównego w trakcie memoriału odbędzie się bieg dla dzieci i młodzieży w kategorii do lat 12 i od 12 do 16. Dzieci mają do pokonania dystans około 1 km. Ta grupa wystartuje o godz. 15:00. Wymagana zgoda rodziców/opiekuna (druk do pobrania na TUTAJ). Druk ten będzie również dostępny w dniu zawodów w miejscu zapisów. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obydwu wymienionych wyżej kategoriach dla dzieci i młodzieży otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Z regulaminem można zapoznać się TUTAJ.

Biegom towarzyszyć będzie Piknik nad Rabą. W jego programie będzie wiele atrakcji dla całych rodzin, które przybędą kibicować biegaczom.

Program:

15:00 - Bieg dla dzieci do lat 8, 12 oraz młodzieży do lat 16;
16:00 - XXIV Memoriałowy Bieg Majora Bacy;
18:00 - Ogłoszenie wyników Biegu Memoriałowego;
18:00 - Pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej, quiz, konkursy i gry tematyczne;
20:00 - Zabawa z zespołem „LUBIĘ TO” z Łapanowa.

Dodatkowe atrakcje: konkursy plastyczne, grill, popcorn, cukrowa wata, lody, malowanie twarzy, wesołe miasteczko.

XXIV Bieg Majora Bacy odbędzie się pod honorowym patronatem starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Bochni i Gminy Miasta Bochnia.

Organizatorami XXIV Memoriałowego Biegu Bacy są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR Bochnia, Salt Runners Bochnia, Urząd Miasta Bochnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze