Sport

III Bieg o Pierścień Świętej Kingi ulicami Bochni - zdjęcia

Tomasz STODOLNY

To było wspaniałe święto biegania oraz związanych z tym pozytywnych emocji, życzliwości i uśmiechów. W charytatywnej imprezie wystartowało w sumie kilkuset uczestników.

Oprócz biegu głównego na 10 km (wystartowało 222 zawodników), rywalizowano też na krótszym dystansie (bieg rodzinny na 3 km - 130 zawodników), biegach dla dzieci, a na deser - nordic walking.

Wszystkie pięniądze z wpisowego oraz te, które w sobotę trafiły do skarbonek wolontariuszy, zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym bocheńskiej fundacji Auxilium. Organizatorzy dziś podsumują akcję i dowiemy się ile środków zebrano.

W charytatywnej imprezie wyniki sportowe zeszły na drugi plan, ale z kronikarskiego obowiązku nalezy odnotować, że w biegu na 10 km bezkonkurencyjny okazał się Adam Czerwiński (UKS Lider Siercza - czas 00:33:49), który na mecie zameldował się z ponad 3-minutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem.

Drugie miejsce zajął Adam Rębilas (Nowy Wiśnicz), a trzecie Bogdan Czyszczoń (Gdów). Natomiast pierwsza trójka biegu na 3 km to: Robert Faron (00:10:14), Radosław Kłeczek i Radosław Zieliński.

W sobotnich biegach startowali m.in. członkowie amatorskiej grupy biegowej "Bochnia Biega" (w charakterystycznych białych koszulkach z wizerunkiem pędzącego dzika), którzy trenują pod okiem triathlonisty Marcina Kusiaka. Znakomita większość tej grupy to osoby, które swoją przygodę z bieganiem zaczęły zupełnie od zera zaledwie w kwietniu, a w sobotę zaliczyły swoje pierwsze zawody (3 km). W sobotę grupa otrzymała specjalne wyróżnienie. Jeśli chcielibyście "ruszyć się z kanapy" i do nich dołączyć, to najbliższe treningi we wtorek i czwartek o godz. 19:50 na stadionie MOSiR.

Sobotnia impreza nie mogłaby się odbyć bez bardzo licznego zaangażowania wolontariuszy i służb, którym należą się specjalne podziękowania. Przy okazji warto podkreślić, że Park Rodzinny Uzbornia świetnie spełnił rolę bazy/centrum biegu i przeniesienie startu oraz mety w to miejsce było strzałem w "10".

Tutaj sprawdzicie WYNIKI:

- Bieg na 10 km
- Bieg na 3 km

comments powered by Disqus

Najnowsze