Sport

Bochnia gospodarzem zlotu rowerowego

tim

Bochnia będzie gospodarzem XVI Małopolskiego Rodzinnego Gwiaździstego Zlotu „Rowerem po zdrowie”, który zaplanowano na niedzielę 21 maja. Zapisy potrwają do 16 maja.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com / CC0 Public Domain

Meta rajdu została wyznaczona w Parku Rodzinnym Uzbornia. Do tego miejsca dotrą grupy rowerzystów z 12 małopolskich miast i gmin. Będą to m.in. reprezentanci: Brzeska, Dobczyc, Drwini, Kłaja, Krakowa, Łapanowa, Niepołomic, Raciechowic, Szczurowej, Wadowic, Tarnowa i oczywiście Bochni.

Celem imprezy, która jak sama nazwa wskazuje ma charakter rodzinny i rekreacyjny jest promocja i ukazanie walorów turystyczno - przyrodniczych Ziemi Małopolskiej, przez którą przebiegają trasy Zlotu, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Bocheńskiej.

Bocheńska grupa rowerzystów wystartuje z parkingu położonego przy Krytej Pływalni im. J. Kota w Bochni (ul. Świętego Leonarda 34). Zbiórka o godz. 8.00.

Trasa dla mieszkańców Bochni będzie wiodła przez most wiszący w Damienicach, Puszczę Niepołomicką, Baczków, kładkę w Krzyżanowicach, Bocheńską Strefę Aktywności Gospodarczej, ul. Wygoda, centrum Bochni - Rynek, ul. Parkową. Przed uczestnikami do pokonania 23 km.

ZOBACZ TRASĘ

Na mecie na rowerzystów czeka posiłek oraz mnóstwo atrakcji, m.in. trójbój VIP-ów i konkurencje sportowo-rekreacyjne dla uczestników Zlotu z podziałem na kategorie wiekowe (np. rzut sześcianami, strzały do punktowanej bramki, toczenie kul, zgadywanka terenowa, cieszące się ogromną popularnością przeciąganie liny i mnóstwo innych). Uczestnicy Zlotu otrzymają też okolicznościowe plakietki i będą mieli okazję wziąć udział w losowaniu rowerów (dla każdej gminy i miasta rower będzie losowany osobno).

W Zlocie uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli w grupach zorganizowanych lub indywidualnie. Obowiązkiem dzieci i młodzieży do lat 18 uczestniczących w Zlocie indywidualnie jest posiadanie karty rowerowej, kasku rowerowego oraz dostarczenie pisemnego oświadczenia - zgody obojga rodziców lub opiekuna prawnego na załączonym formularzu.

Chętni, którzy chcieliby skorzystać z oferty, proszeni są o telefoniczne lub e-mailowe skontaktowanie się z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bochni i zadeklarowanie liczby rowerzystów z danej grupy. Zgłoszenia pod nr tel. 14 612 25 40 i e-mailem: mosir_bochnia@poczta.onet.pl przyjmowane będą przez sekretariat w godz. 8.00-16.00 do 16 maja (włącznie).

Do ściągnięcia:

Regulamin XVI Zlotu rowerowego
Karta zgłoszenia (indywidualna)
Karta zgłoszenia (zespołowa)

comments powered by Disqus

Najnowsze