Sport

Bieganie: Wspólne treningi strzałem w "10"

Tomasz STODOLNY

Coraz więcej osób przyłącza się do wspólnych treningów zainicjowanych miesiąc temu przez biegowego pasjonata Marcina Kusiaka. Prowadzi je przekazując zupełnie za darmo swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte w czasie przygotowań do morderczego triathlonu. Wczoraj o wyznaczonej godzinie na stadionie MOSiR zjawiły się... 44 osoby!

Sukces tej inicjatywy zaskoczył samego pomysłodawcę, zwłaszcza że i pierwszego dnia i na kolejnych 3 treningach pogoda była zdecydowanie zniechęcająca dla nowicjuszy (zimno, deszcz). Ba, można było się wręcz podśmiewywać: "Jeśli dziś trening z Kusiakiem, to będzie brzydko!".

Okazało się jednak, że mimo słabych warunków pogodowych, frekwencja dopisywała i ze spotkania na spotkanie była coraz lepsza. A wczoraj wreszcie aura się zlitowała.

Treningi adresowane są głównie do zupełnie początkujących biegaczy, których Marcin chciałby poprowadzić tak, by jesienią byli w stanie ukończyć krakowski półmaraton. Ale dla samej przyjemności wspólnych ćwiczeń oraz możliwości uzyskania przy okazji rad i podpowiedzi pojawiają się na nich ludzie, którzy biegają już od jakiegoś czasu.

Spotkania są otwarte, można dołączyć w każdej chwili. Jeśli chodzi Wam po głowie myśl o rozpoczęciu przygody z bieganiem, to w Bochni chyba do tej pory nie było bardziej sprzyjającej okazji by zacząć!

- Zajęcia są prowadzone bardzo spokojnie, każdy znajdzie swój rytm i tempo - zapewniaMarcin Kusiak.

Najbliższy trening we wtorek 9 maja, stadion MOSiR, godz. 19:50.

comments powered by Disqus

Najnowsze