Sport

Powstała Bocheńska Liga Turniejowa Piłki Nożnej Dzieci

tim

W wyniku współpracy lokalnych szkółek piłkarskich S.P.N. Fair Play, ABC Futbolu, Zostań Piłkarzem, Żaczki Nowy Wiśnicz oraz sekcji piłki nożnej MOSiR Bochnia powstała nowa inicjatywa: Bocheńska Liga Turniejowa Piłki Nożnej Dzieci.

Pierwsza edycja turnieju zostanie rozegrana już w maju 2017 r. Rozgrywki „Ligi Turniejowej” będą następowały cyklicznie w poszczególnych kategoriach wiekowych (orlik, żak, skrzat).

Finalnym efektem tej współpracy ma być powołanie w przyszłości reprezentacji „Ligi Turniejowej”. W jej skład wchodzić będą najlepsi zawodnicy z w/w szkółek osobno w każdym roczniku (czyli rep. 2009, rep. 2008, rep. 2007, rep. 2006). Grupy te będą wspólnie przygotowywane do gry.

W bocheńskich szkółkach oraz sekcji MOSIR trenuje w sumie około 600 dzieci.

Tak duża liczba trenujących dzieci pozwoli z powodzeniem na wyłonienie grupy najlepszych zawodników, którzy będą przygotowani na rywalizację w turniejach ogólnopolskich.

Współpraca szkółek piłkarskich ma na celu podniesienie poziomu szkolenia dzieci na terenie Ziemi Bocheńskiej poprzez rywalizację w utworzonej specjalnie w tym celu w/w „Lidze Turniejowej”. Natomiast wyłonienie reprezentacji w poszczególnych rocznikach stworzy wyróżniającym się zawodnikom szkółek możliwość konfrontacji z najlepszymi.

- Udział w przedsięwzięciu pozwoli dzieciom zdobywać umiejętności techniczno-taktyczne na coraz wyższym poziomie oraz doświadczać zdrowej rywalizacji już od najmłodszych lat. W efekcie liczymy na podniesienie poziomu szkolenia oraz przygotowanie bardziej doświadczonych zawodników. W perspektywie czasu pozwoli to wychowankom, będącym już dojrzałymi zawodnikami, na osiągnięcie lepszych wyników sportowych i być może kariery zawodowej - czytamy w komunikacie przesłanym przez MOSiR Bochnia.

Współpraca lokalnych szkółek piłkarskich przyczyni się także do weryfikacji poziomu i metod szkolenia, a powołania dzieci z poszczególnych szkółek do reprezentacji mogą wpływać mobilizująco nie tylko na zawodników, ale i na trenerów.

comments powered by Disqus

Najnowsze