Koszykówka: Awans Bochni i Dąbrówki

tim

We wtorek 11 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej Półfinałowy Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Minikoszykówce Dziewcząt. Awans do turnieju finałowego wywalczyły zespoły z Bochni i Dąbrówki.

O awans do turnieju finałowego ubiegały się szkoły z Niedomic, Dąbrówki oraz Bochni.

W pierwszym meczu dziewczęta reprezentujące Bochnię zmierzyły się z koleżankami z Niedomic. Mecz miał dość jednostronny przebieg i bochnianki (PSP nr 2 wsparte przez dziewczęta ze szkoły w Kobylu i PSP nr 7) pewnie zwyciężyły 49:11.

Drugie spotkanie to mecz pomiędzy drużyną z Dąbrówki, a gospodarzem turnieju. Drużyna z Dąbrówki postawiła nieco wyżej poprzeczkę i zwycięstwo Bochni nie przyszło tak łatwo. Dwie wiodące zawodniczki z Dąbrówki, które trenują ze starszymi koleżankami - zdobyły łącznie 16 punktów na 18 punktów drużyny. Wynik końcowy to 31:18 dla Bochni.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Niedomicami a Dąbrówką miało zadecydować o awansie do finałów. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie i do przerwy prowadziły nieznacznie Niedomice. Ostatnia kwarta to znakomita pogoń zawodniczek z Dąbrówki. Niedomice nie dysponowały tak doświadczonymi zawodniczkami w każdej z „piątek” i zwycięstwo wymknęło się im w ostatniej kwarcie spotkania. Wynik to 25:20 dla Dąbrówki.

Awans do finałów wywalczyły zespoły z Bochni i Dąbrówki.