Sport

Judo: 11 medali z zawodów w Bytomiu

tim

W sobotę 8 kwietnia zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką trenerów Sebastiana Serwińskiego i Grzegorza Maja uczestniczyli w Turnieju International Judo League w Bytomiu. Bocheński klub reprezentowało 22 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 11 medali.

Zawody zgromadziły ok. 400 zawodników z całego kraju oraz kluby z Austrii i Ukrainy. Młodzi sportowcy rywalizowali na 6 matach w trzech grupach wiekowych: U11, U13 i U15.

1. miejsca wywalczyli:

Szymon Mierzwiński
Wiktor Matykiewicz
Oliwia Wątorek
Wiktoria Żabczyńska

2. miejsca:

Hubert Płachczyński
Damian Pławecki
Maja Twardowska
Bianka Horawska
Dominika Miś

3. miejsca:

Samuel Stawiarz
Jakub Struzik

W zawodach walczyli również: Szymon Mazurkiewicz, Bartosz Król, Fryderyk Sowa, Oliwer Żelichowski, Krzysztof Baniak, Igor Dziadowiec, Maciej Kumor, Filip Oleksy, Maciej Ryncarz, Mikołaj Filipek.

W tym samym czasie juniorzy młodsi walczyli w II eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bytomiu. Bocheński klub reprezentowało 4 zawodników. Trzecie miejsca wywalczyły Julia Gut w kat. 63 kg i Izabela Wszołek w kat. 48 kg. i awansowały do finałów OOM, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. W turnieju walczyli również Mateusz Pławecki i Bartosz Więcek, ale odpadli w walkach eliminacyjnych.

comments powered by Disqus

Najnowsze