Sport

Judo: Sukces zawodnika MOSiR Bochnia

tim

Krzysztof Kozak świetnie rozpoczął swoje zmagania w grupie juniorów, chociaż jest najmłodszym rocznikiem w grupie 1999-97. Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów Judo, które odbyły się w sobotę 1 kwietnia w Poznaniu wywalczył srebrny medal, pokonując w drodze do finału Bolesława Flejmę z Czarnych Bytom, Szymona Śmigla z Bydgoszczy oraz Rafała Skrzata z Milenium Rzeszów.

Krzysztof Kozak pierwszy po lewej (dolny rząd).

Dwóch ostatnich jego przeciwników w ostateczności wywalczyło brązowe medale, co też świadczy o poziomie zawodnika MOSiR Bochnia. Niestety w finale lepszy okazał się Patryk Łoziak z Czarnych Bytom. Srebrny medal w tej kategorii wiekowej jest jednak kolejnym dużym osiągnięciem zawodnika z Bochni.

W zawodach uczestniczyli jeszcze Konrad Stanuszek, który wygrał dwie walki i ostatecznie zajął 9. miejsce. Startowali też, ale bez większych sukcesów Wiktoria Pers oraz Dawid Zajączkowski. Trenerem ich i opiekunem na zawodach był Waldemar Kowalski.

W niedzielę na tej samej macie odbywały się zawody drużynowe. Krzysiek startował z drużyną KS Gwardia Wrocław (Bochnia nie ma tylu zawodników, aby wystawić drużynę). I tu pełny sukces - Krzysiek został drużynowym Mistrzem Polski oczywiście z klubem, który go wypożyczył. Warto podkreślić jego dobrą postawę i już trener z Wrocławia Zbigniew Zamęcki „zamówił” Krzyśka na Mistrzostwa za rok.

Krzysiek został zauważony przez trenerów kadry Polski i został powołany na wyjazd na Puchar Europy i Camp do Lignano we Włoszech 6-11 kwietnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze