Sport

Ręczna: Przegrana z Padwą Zamość

tim

W sobotę 1 kwietnia drugoligowi szczypiorniści MOSiR Bochnia przegrali u siebie z Padwą Zamość 26:31. Mimo porażki bocheński zespół ma już zapewnioną pozycję wicelidera tych rozgrywek.

MOSiR Bochnia - MKS Padwa Zamość 26:31 (9:12)

- W tym dniu mogłem skorzystać z młodszej części zespołu, która w szerszym wymiarze czasowym występowała na boisku (kilku starszych zawodników miało wolne). Pomimo wielu błędów zdobywają cenne doświadczenie i szlifują formę sportową w rozgrywkach seniorskich - powiedział trener Marcin Bożek.

- Przeprosić należy tu jedynie kibiców za to, że w ostatnim spotkaniu w Bochni nie mogli cieszyć się zwycięstwem. Dla naszego zespołu ta porażka nie ma żadnych konsekwencji, ale ja jako szkoleniowiec mam niedosyt szczególnie gry w obronie, gdzie popełnialiśmy mnóstwo błędów. Miejmy nadzieję, że przez najbliższe trzy tygodnie przerwy przed ostatnim spotkaniem w Mysłowicach będziemy mieli głód piłki, który pozwoli nam wygrać to ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie - dodał Marcin Bożek.

Bramki dla Bochni zdobyli: Mateusz Zubik 12, Maciej Imiołek 7, Mateusz Rogóż 1, Jakub Jewiarz 2, Mateusz Bujak 2, Łukasz Urbanowicz 2.

MOSiR reprezentowali również: Tomasz Orzechowski, Michał Dobrzański, Tymoteusz Dobrzański, Filip Pach, Hubert Pamuła, Miłosz Gabiga. Bramek bronili: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka.

Trenerem bocheńskiej drużyny jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Skład zespołu przyjezdnych: Michał Mróz, Adrian Adamczuk 4, Tomasz Sałach, Piotr Gałaszkiewicz 1, Paweł Maciocha 6, Piotr Styk 2, Sebastian Łasocha 1, Szymon Fugiel 10, Jakub Pieczykolan 3, Rafał Bąk, Krzysztof Maroszek, Wojciech Wnuk, Tomasz Samoszczuk 1, Karol Nowicki 3, Bartosz Koniec. Trenerem zespołu z Zamościa jest Tomasz Czerwonka.

Spotkanie sędziowali: Paweł Piątek z miejscowości Gać i Maciej Szostakow z Rzeszowa (sędziowie główni) oraz Krzysztof Paczyński i Wiktor Suchodolski z Bochni.

Wyniki pozostałych spotkań w grupie IV:

SPR Wisła Sandomierz - MUKS Siódemka Mysłowice 31:21 (14:9)
MKKS Gloria Katowice - Azoty II Puławy 35:33 (17:18)
KS Viret Zawiercie - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 27:29 (14:12)
SPR Orzeł Przeworsk - KU AZS UJK Kielce 34:26 (18:15)

MOSiR Bochnia zajmuje 2. miejsce w tabeli z 33 pkt. i ma w tym sezonie do rozegrania jeszcze jeden mecz. Liderem jest Viret CMC Zawiercie (34 pkt. i 3 mecze do końca). Trzecie miejsce zajmuje SPR Grunwald Ruda Śląska (24 pkt. i 3 mecze do końca). Pozycja MOSiR-u jest więc niezagrożona, bo za zwycięstwo otrzymuje się 2 pkt.

Przed grupą IV jeszcze trzy kolejki. W najbliższych (24., która odbędzie się 8 kwietnia i 25. 23 kwietnia) bocheński zespół ma wakat. Ostatnie spotkanie szczypiorniści MOSiR Bochnia rozegrają 30 kwietnia, kiedy to walczyć będą na parkiecie MUKS Siódemki Mysłowice.

Zdjęcia z sobotniego spotkania można zobaczyć TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze