Sport

Puszcza pełna biegaczy. Charytatywny Bieg dla Agnieszki - zdjęcia

Tomasz STODOLNY

Około pół tysiąca osób wzięło udział w sobotniej charytatywnej imprezie pod nazwą "Biegnę dla Agnieszki". Nie wiadomo jeszcze ile pieniędzy udało się zebrać, wiadomo natomiast, że pełna życzliwości atmosfera wydarzenia była na najwyższym poziomie!

W ramach imprezy zorganizowano biegi dla dzieci na kilku dystansach (100, 500, 1000 metrów), marszobieg (6 km) oraz bieg główny (18 km).

Największą liczbę uczestników zgromadził marszobieg (ukończyło go 270 osób), ale także na trasę trzykrotnie dłuższego biegu głównego wybrała się spora liczba zawodników (na mecie zameldowało się 139 osób).

Choć sportowy wymiar imprezy miał drugorzędne znaczenie, z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w biegu na 6 km zwyciężył Krzysztof Filipek z Nowego Wiśnicza (czas: 21min 53sek), a na dystansie 18km najlepszy był Grzegorz Czyż (1h 1min 43sek).

Tego dnia parking "przy szlabanie" w Damienicach zamienił się w piknikowe centrum - oprócz biura zawodów, zlokalizowania tu startu i mety, rozstawiono także stoiska z wypiekami i rękodziełem, a po biegu można było zjeść ciepły posiłek.

Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie chorej na raka 28-letniej Agnieszki Wietrzak z Leksandrowej (gm. Nowy Wiśnicz). Organizatorom i licznej grupie wolontariuszy, którzy rzucony spontanicznie pomysł przekuli z sukcesem w realne działanie należą się słowa uznania!

comments powered by Disqus

Najnowsze