Sport

Judo: Cztery medale z Chorwacji

tim

Cztery medale i dwa piąte miejsca przywieźli judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, którzy pod opieką Sebastiana Serwińskiego wzięli udział w XXVI Międzynarodowym Turnieju Judo w Samoborze (Chorwacja). Zawody odbyły się 4-5 marca.

W turnieju wystartowało ok. 600 zawodników z Wielkiej Brytanii, Francji, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Węgier i Polski. Zawody były rozgrywane na 6 matach, w 5 kategoriach wiekowych. Bocheński klub reprezentowało 7 zawodników, którzy spisali się doskonale, zdobywając 4 medale i dwa piąte miejsca.

W kategorii wiekowej U-14 srebrny medal wywalczyła Maja Twardowska w wadze 48 kg. Maja stoczyła trzy walki, z których dwie pierwsze wygrała i dopiero w ostatnim finałowym pojedynku musiała uznać wyższość zawodniczki z Chorwacji.

W tej samej grupie wiekowej walczył Maciej Kumor w wadze 55 kg, ale niestety przegrał pierwszy pojedynek i odpadł z dalszej rywalizacji.

W kategorii wiekowej U-16 MOSiR wywalczył trzy medale. Brązowy medal zdobył Mikołaj Nalepka w wadze 38 kg, który stoczył trzy walki, dwie pierwsze przegrywając z judokami z Bośni i Hercegowiny oraz Francji, a w trzecim bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, zwyciężył w doliczonym czasie zawodnika z Bośni i Hercegowiny.

W kategorii wagowej 42 kg trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Filipek, który w pierwszej walce uległ zawodnikowi z Bośni, ale w kolejnych trzech pojedynkach wychodził zwycięsko, pokonując kolejno Słoweńca i dwóch Chorwatów.

W wadze 66 kg tej samej kategorii wiekowej, na najniższym stopniu podium z brązowym medalem, uplasował się Wiktor Matykiewicz. W pierwszych dwóch walkach Wiktor pewnie pokonał Słoweńca i Chorwata. W półfinale przegrał z zawodnikiem z Bośni. W walce o medal zwyciężył judokę z Chorwacji.

W kategorii wagowej 55 kg walczył Damian Pławecki, a w kategorii 63 kg walczyła Julia Gut. Oboje stoczyli po 4 walki (dwie wygrali i dwie przegrali) i ostatecznie uplasowali się na 5. miejscach.

comments powered by Disqus

Najnowsze