Sport

Ręczna: Wysoka wygrana na wyjeździe

tim

W sobotę 11 lutego bocheńscy drugoligowi szczypiorniści rozegrali wyjazdowe spotkanie z Przeworskiem, w którym wysoko pokonali gospodarzy.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com / CC0 Public Domain

SPR Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochnia 21:31 (13:18)

W ostatnim wyjazdowym meczu trener bochnian Marcin Bożek borykał się z problemami kadrowymi. W tym dniu brakowało Mateusza Rogóża, który miał egzamin państwowy, Dawida Kokoszki - zajęcia uczelniane oraz Filipa Pacha - był gościem weselnym golkipera Jarosława Guta, który w tym dniu zmieniał stan cywilny.

Mecz od samego początku nie był dobrym widowiskiem sportowym i obfitował w wiele fauli i nieczystych zagrań ze strony gospodarzy (Orzeł Przeworsk miał aż 16 minut kar, a MOSiR 4). Jak okazało się później absencja wyżej wymienionych pozwoliła w szerszym wymiarze czasowym wystąpić młodym zawodnikom MOSiR-u, a w szczególności Michałowi Dobrzańskiemu, który w swoim debiucie drugoligowym zdobył trzy bramki i zanotował dwa przechwyty piłki w obronie.

Ponadto dobrze grali w tym dniu również Łukasz Urbanowicz (4 bramki) oraz Tomasz Orzechowski i Iwo Stopczyński (po 1 bramce). Do 16 minuty spotkania utrzymywała się nerwowość gry obu zespołów i wynik wynosił 10:10. Od tego momentu bocheńscy szczypiorniści zwarli szyki obronne, tracąc tylko trzy bramki, a zdobywając 8. W drugiej odsłonie mecz przebiegał podobnie jak końcówka pierwszej połowy i bochnianie stracili tylko 8 bramek, a zdobyli 13, ustalając wynik 21:31.

- Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo potwierdza on nasze duże zaangażowanie w każde spotkanie oraz doświadczenie połączone ze szczyptą młodości - mówi trener M. Bożek. - Miejmy nadzieję, że zdobyte doświadczenie przez naszych wychowanków będzie owocowało w późniejszych latach grą na wyższym poziomie.

Bramki zdobyli: Maciej Imiołek 8, Tomasz Orzechowski 1, Mateusz Zubik 3, Jakub Jewiarz 1, Hubert Pamuła 2, Mateusz Bujak 3, Michał Dobrzański 3, Marcin Janas 3, Łukasz Urbanowicz 4, Miłosz Gabiga 2, Iwo Stopczyński 1, Tymoteusz Dobrzański. Na pochwałę zasługują również bramkarze: Tomasz Węgrzyn i Krzysztof Serwatka. Trenerem bocheńskiego zespołu jest Marcin Bożek, kierownikiem Maciej Haber, trenerem odnowy biologicznej Maciej Hamuda.

Spotkanie sędziowali D. Masierk i J. Salus (Lublin), a delegatem był Stanisław Puszkarki (Zamość).

Wyniki pozostałych spotkań 17. kolejki w gr. IV:

SPR Wisła Sandomierz - MKS Padwa Zamość 21:23 (8:12)
MKKS Gloria Katowice - SPR Grunwald Ruda Śląska 34:37 (20:17)
KS Viret CMC Zawiercie - Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 38:33 (19:17)
Azoty II Puławy - MUKS Siódemka Mysłowice 37:23 (17:7)
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce i KU AZS UJK Kielce - wakat

W tabeli rozgrywek II ligi gr. IV MOSiR Bochnia zajmuje drugie miejsce (28 pkt.), za Viret CMC Zawiercie (29 pkt.).

Planowany na 28 lutego mecz z KS Viret CMC Zawierciem rozegrany zostanie w Bochni dopiero 7 marca. Wcześniej wyjazdowe spotkanie z MKKS Glorią Katowice (4 marca).

comments powered by Disqus

Najnowsze