Sport

Strzelectwo: Udany start w Złotoryi

tim

Katarzyna Szęszoł i Barbara Waśko z klubu Promień Bochnia udanie wystartowały w międzynarodowych zawodach strzeleckich o „Wielki Puchar Kaczawy”, które 3-5 lutego klub „AGAT” zorganizował w Złotoryi.

Na zdjęciu Katarzyna Szęszoł.

Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem (mimo klasyfikacji tylko w kategoriach senior i junior), ponieważ oprócz zwyczajowych nagród do wywalczenia są sztabki złota o wadze 15, 10 i 5 gram.

Regulamin przewidywał dwukrotne strzelanie, a suma punktów z obu strzelań była podstawą do zakwalifikowania się do grupy finałowej walczącej o sztabki złota.

Z Bochni na te zawody pojechały dwie zawodniczki: juniorka Barbara Waśko strzelająca z pistoletu i młodziutka Katarzyna Szęszoł strzelająca z karabinka.

Barbara Waśko w pierwszym dniu strzeliła 364 pkt. i zajęła drugie miejsce. Natomiast w drugim dniu 366 pkt. i była trzecia. W łącznej punktacji sklasyfikowana została na trzecim miejscu i uhonorowana statuetką.

Znakomicie odnalazła się na tak dużych zawodach młodziutka Katarzyna Szęszoł, która w pierwszym dniu strzeliła 391,3 pkt. (taki sam wynik uzyskała Aneta Jelinkova z Hradec Karlove - Czechy). Reszta młodziczek pozostawała poza tą dwójką. W drugim dniu strzeliła 392,6 pkt. (w seriach 99,6 - 98,6 - 96,7 - 97,7), co należy uznać za bardzo obiecujące wyniki.

comments powered by Disqus

Najnowsze