Sport

Strzelectwo: Z Bochni do kadry Polski

tim

Barbara Waśko z klubu strzeleckiego Promień Bochnia została powołana do kadry Polski. Już od 5 lutego Basię czeka zgrupowanie kadry narodowej w Pucku, a 10 lutego zawody „Zaślubiny z morzem”.

W ostatnim czasie Barbara Waśko odniosła szereg istotnych zwycięstw m.in. w listopadzie zwyciężyła w Memoriale im. J. Barana w Jedliczu, a w grudniu wywalczyła mistrzostwo Małopolski.

Strzela z pistoletu. Od 4 lat trenuje w „Promieniu”. Jest mieszkanką Nowego Wiśnicza, a uczęszcza do drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Tu intensywnie trenuje na nowoczesnej szkolnej strzelnicy wyposażonej w urządzenia najwyższej klasy.

- W ostatnim tygodniu klub „Promień” uzyskał z Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego nowoczesne urządzenie do strzelań szwajcarskiej firmy SIUS, w którym tarcze zastąpiono bardzo czułymi czujnikami, które przekazują do komputera zmianę ciśnienia spowodowaną przelatującym pociskiem (w tym przypadku śrut), a komputer zamienia te dane na rzeczywistą wartość i położenie strzału. Jak przystało na nowoczesne urządzenia komputer podaje wartość strzału w liczbie całkowitej, z dziesiętnymi, oblicza i pokazuje średni punkt trafienia i szereg innych parametrów, a całość umieszcza na wirtualnej tarczy monitora. Przy tej okazji należy dodać, że jest znaczne zaplecze młodych zawodniczek, które osiągają wysokie rezultaty - mówi Mieczysław Balicki, trener w klubie Promień Bochnia.

comments powered by Disqus

Najnowsze