Sport

Finał Gimnazjady Strzeleckiej

tim

W sobotę 17 grudnia Ognisko TKKF „Promień” Bochnia przeprowadziło finałowe strzelania w Gimnazjadzie Strzeleckiej powiatu bocheńskiego. Strzelania eliminacyjne prowadzone były w salach gimnastycznych zainteresowanych szkół gimnazjalnych już od maja br. Łącznie odnotowano 943 startów w strzelaniu z karabinków i pistoletów pneumatycznych.

Regulamin finału gimnazjady przewidywał udział ośmioosobowych reprezentacji szkół gimnazjalnych (dziewczęta - 2 w karabinku i 2 w pistolecie, chłopcy - 2 w karabinku i 2 w pistolecie) z Nowego Wiśnicza, Kobyla, Trzciany, Rajbrotu oraz Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 z Bochni. Prowadzono indywidualną klasyfikację w każdej konkurencji oraz drużynową szkół.

W strzelaniu z karabinka wśród dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Paprota (Gimn. Nr 1), 2. Justyna Więcław (Trzciana), 3. Elżbieta Tota (Kobyle). Wśród chłopców: 1. Jakub Czarny (Gimn. Nr 1), 2. Bernard Gacek, 3. Zbigniew Pach (obaj z Trzciany).

W strzelaniu z pistoletu wśród dziewcząt: 1. Julia Palonek (Trzciana), 2. Wiktoria Radzięta, 3. Aleksandra Wojciechowska (obie z Kobyla), a wśród chłopców: 1. Bartosz Kowaliński (Kobyle), 2. Hubert Zabzdyr (Trzciana), 3. Radosław Jarosz (Nowy Wiśnicz).

Po raz pierwszy przeprowadzono również strzelanie super finału w pistolecie i karabinku. Do super finału kwalifikowało się po 2 chłopców i 2 dziewczyny z najlepszymi wynikami. W obu super finałach zwyciężyły dziewczęta. W karabinku Małgorzata Paprota, a w pistolecie Julia Palonek.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyło Gimnazjum z Trzciany, przed Gimnazjum z Kobyla i Gimnazjum Nr 1 z Bochni.

Zwycięzcom dyplomy medale i nagrody książkowe wręczył burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

Przy okazji strzelań dostrzeżono Małgorzatę Paprota z dużymi predyspozycjami w strzelaniu z karabinka oraz Julię Palonek i Kacpra Kłuska w strzelaniu z pistoletu.

comments powered by Disqus

Najnowsze