Sport

Basen: Złota Płetwa dla "Jedynki"

tim

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza wygrała Mikołajkowe Mistrzostwa Bochni, zdobywając po raz trzeci Złotą Płetwę. Drugie miejsce zajęła i po raz drugi odebrała Srebrną Płetwę - drużyna PSP nr 7 im. Jana Pawła II, a trzecie miejsce i trzecią Brązową Płetwę wywalczyła drużyna PSP nr 4 im. Św. Barbary.

Organizatorzy III Drużynowych Mistrzostw Bochni o Złotą, Srebrną i Brązową Płetwę - rozegranych w minioną sobotę 10 grudnia - zadbali o to, aby 22-osobowe zespoły (10 dzieci z klas 1-3, 10 dzieci z klas 4-6, 1 rodzic, 1 nauczyciel) dały z siebie wszystko podczas tych zawodów.

Zjazd 60-metrową zjeżdżalnią na czas, wyścigi z makaronami, wyścigi na dmuchanych materacach oraz w kołach ratunkowych mocno rozgrzały zawodników i publiczność.

Spośród pięciu bocheńskich podstawówek na starcie pojawiły się trzy zespoły, a po zaciętej rywalizacji i dogrywce (tym razem był to zjazd całego zespołu na czas) Złota Płetwa trafiła po raz trzeci (w krótkiej historii wesołych mistrzostw) do PSP nr 1 w Bochni.

W tym roku Św. Mikołaja wspierała firma „Osiedle PANORAMA”, dzięki której organizatorzy (bocheńska pływalnia oraz Towarzystwo Sportowe PŁYWAK Bochnia) mogli zapewnić wszystkim uczestnikom mistrzostw mikołajkowe prezenty, a zwycięzcom - Złotą, Srebrną i Brązową Płetwę.

* * *

W najbliższą sobotę 17 grudnia w Krytej Pływalni w Bochni zostaną rozegrane Ogólnopolskie Zawody „Bijemy Rekordy” Puchar Prezesa MOZP. W związku z organizacją tej imprezy w sobotę pływalnia będzie czynna tylko w godzinach od 6.30 do 8.00. Na czas zawodów organizatorzy zapraszają na trybuny, na które wstęp będzie jak zwykle bezpłatny.

comments powered by Disqus

Najnowsze