Strzelectwo: Wysokie lokaty zawodniczek Promienia

tim

W ostatni weekend 10-11 grudnia na strzelnicy TS Wisła Kraków prowadzone były zawody strzeleckie o Mistrzostwo Małopolski. Strzelało 15 klubów, w tym Promień Bochnia. Zawodniczki z Bochni zajęły wysokie miejsca. Ponadto 11 grudnia w Myślenicach Mieczysław Kapcia wywalczył tytuł mistrza Polski weteranów.

W pierwszym dniu zawodów strzelano tylko z karabinków pneumatycznych. Tu jak zwykle walczył Mieczysław Kapcia i w swojej kategorii wiekowej zajął drugie miejsce z bardzo dobrym wynikiem 582,3. Tym razem pierwsze miejsce zajął „odwieczny rywal” Zbigniew Ziołek ze Staszowa różnicą zaledwie 0,7 pkt.

Dwie młodziczki Promienia strzelające z karabinków zajęły miejsca tuż za podium. Małgorzata Paprota z wynikiem 292,9 zajęła czwarte miejsce, a Katarzyna Szęszoł była piąta z wynikiem 286,6.

W drugim dniu zawodów strzelano z pistoletów pneumatycznych. W kategorii juniorek młodszych Barbara Waśko zajęła pierwsze miejsce z wysokim wynikiem 367 pkt (rekord życiowy), a Alicja Seweryn została sklasyfikowana na trzecim miejscu z wynikiem 342 pkt. Obie zawodniczki znalazły się w ósemce zawodniczek zakwalifikowanych do finału.

W finale zawodniczki strzelają dwie serie 3 strzałowe w czasie 3 minut, co stanowi jak gdyby „bazę” punktową. Następnie zawodniczki strzelają serie dwu strzałowe i po każdej serii odpada z dalszej rywalizacji zawodniczka z najniższym dorobkiem punktowym. Od pierwszej serii znakomicie strzelała Barbara Waśko powiększając w każdej serii przewagę nad rywalkami.

Niespodziewanie dobrze walczyła z ostrzelanymi już seniorkami z PIASTA Bieruń, BASTIONU Kęty czy ZO LOK Kraków druga zawodniczka Promienia Alicja Seweryn. Ostatecznie do ostatniej decydującej serii o pierwszym czy drugim miejscu pozostały zawodniczki Promienia. Zwyciężyła Barbara Waśko, drugie miejsce zajęła Alicja Seweryn.

* * *

W niedzielę 11 grudnia na strzelnicy w Myślenicach prowadzone były zawody o Mistrzostwo Polski weteranów (zawodnicy powyżej 45 roku życia). W strzelaniu z karabinka pneumatycznego zwyciężył Mieczysław Kapcia z wynikiem 397,7 pkt. Tym razem „odwieczny rywal” Zbigniew Ziołek musiał uznać wyższość Mieczysława Kapci. Dwaj zawodnicy Promienia strzelający z pistoletów pneumatycznych zajęli dalsze miejsca. Edward Młynarz był dwunasty, a Adam Madej zajął trzynaste miejsce.