Sport

Celne strzały zawodniczek Promienia

tim

Dobre wyniki uzyskały zawodniczki klubu Promień Bochnia podczas Międzynarodowych Zawodów Polish Open Kaliber 2016, które zorganizowano w Białymstoku 24-27 listopada. Dobrze poszło również zawodnikom w ogólnopolskim „Strzelaniu w Sieci”.

W tym roku zgłosiło się do zawodów aż 480 zawodników, co stanowi swoisty rekord. Strzelali zawodnicy z Polski, Litwy, Estonii, Norwegii, Białorusi, Ukrainy, Węgier, Izraela, Armenii i Malezji.

Zawody prowadzone są w kategoriach senior i junior (roczniki 1996 i starsi), stąd też należy uznać za duże wyróżnienie zakwalifikowanie 3 młodych zawodniczek „Promienia” (Małgorzaty Paproty, Katarzyny Szęszoł, Barbary Waśko) do tych zawodów.

W kategorii juniorek z karabinka pneumatycznego strzelało aż 99 zawodniczek. Na wszystkich 72 stanowiskach zainstalowane były urządzenia SIUS (tzw. elektroniczne tarcze, w których nie używa się tarcz, a po każdym strzale natychmiast pokazany jest strzał na monitorze zawodnika).

Mimo tak dużego stresu zawodniczki z Bochni uzyskały dobre rezultaty: Małgorzata Paprota w strzelaniu z karabinka uzyskała 396,4 i 392,0 i w kategorii młodziczek sklasyfikowana byłaby na 10. miejscu. Katarzyna Szęszoł strzeliła 387,8 i 398,3 i sklasyfikowana byłaby na 12. miejscu. Juniorka młodsza Barbara Waśko w strzelaniu z pistoletu uzyskała 352 i 355 i zajęła 30. i 35. miejsce.

W głównej walce o samochód Peugeot 208 zwyciężył zawodnik z Białorusi Ilia Charcheika (strzelał w zawodach Podziemnych w Bochni i też odniósł zwycięstwo).

* * *

Ruszyła XIV edycja ogólnopolskich zawodów „Strzelania w Sieci”. Zawodnicy strzelają w swoich macierzystych klubach, a wyniki przesyłane są do Bydgoszczy i tu zestawiane z całej Polski.

W pierwszej rundzie dobrze strzeliły zawodniczki z karabinków pneumatycznych. Wyniki zawodniczek z Bochni:

- karabinek młodzicy: 2. Katarzyna Szęszoł - 285, 40. Zuzanna Młynarz - 235, 18. Mikołaj Brzegowy - 242;
- karabinek juniorka młodsza: 4. Małgorzata Paprota - 387;
- pistolet młodziczka: 21. Alicja Głogowska - 201;
- pistolet juniorzy młodsi: 14. Julia Gniewek - 355, 32. Krzysztof Kokoszka - 347.

comments powered by Disqus

Najnowsze