Sport

Futsal: BSF Bochnia w finałach MMP U-14

tim

źródło: informacja prasowa

W sobotę w hali sportowej w Przeworsku odbyły się eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 14, w których udział wziął zespół BSF-u Bochnia. Po zaciętej rywalizacji drużyna prowadzona przez trenera Rafała Gnutka zajęła pierwsze miejsce w turnieju i awansowała do finałów MMP U-14, które odbędą się w dniach 28-29 stycznia w Kaliszu.

Fakt ten oznacza, że bocheński zespół weźmie udział w turniejach finałowych MMP we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych. Oprócz U-14 awans wcześniej uzyskał zespół U-20, a zespoły U-16 (obrońca tytułu mistrza kraju) oraz U-18 (gospodarz) mają zapewniony udział w finałach.

Młodzi bocheńscy futsalowcy eliminacje rozpoczęli z wysokiego C, bowiem już w meczu inauguracyjnym bez większych problemów ograli gospodarza zmagań – Futsal Team Przeworsk 5-3 (2-1). Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzieli się Daniel Wolak (trzy) oraz Karol Buczek (dwie). W kolejnym swoim spotkaniu BSF stanął naprzeciwko SChLF-u Chrzanów – zespół prowadzony przez Adama Banacha zdecydował się na bardzo defensywną grę, z którą nie mogła sobie poradzić bocheńska ekipa. Mimo dominacji Bochni prowadzenie objęli chrzanowianie, a zespołowi trenera Rafała Gnutka wystarczyło czasu jednie na wyrównanie wyniku za sprawą niezawodnego kapitana zespołu – Karola Buczka.

Świadkami prawdziwej drogi z nieba do piekła kibice zgromadzeni w hali w Przeworsku byli w trakcie spotkania BSF-u z Góralem Tryńcza. Bochnianie prowadzili do przerwy już 3-0 po golach Karola Buczka (dwie) oraz bramkarza Kacpra Sobasa, który nie dość, że tego dnia niesamowicie spisywał się między słupkami to udało mu się nawet zapisać na listę strzelców uderzeniem z własnego pola karnego. W drugiej połowie mimo ciągłej dominacji BSF-u do głosu doszedł Góral, który wykazał się ogromną skutecznością i z nawiązką odrobił straty z pierwszej części rywalizacji i wygrał 4-3.

Z pięciu zespołów tylko jeden mógł wywalczyć bezpośredni awans do turnieju finałowego w Kaliszu, a dwa kolejne uzyskiwały kwalifikację do baraży, a więc aby liczyć na zwycięstwo w turnieju bochnianie musieli liczyć na korzystny układ w meczu SChLF-u Chrzanów z Góralem Tryńcza. Chrzanowianie zagrali pod bocheńskich futsalistów i odnieśli zwycięstwo, które ponownie dało szansę BSF-owi na grę o awans. W meczu derbowym z MKF Solne Miasto Wieliczka zespół z Bochni udowodnił komu należało się zwycięstwo w tych zmaganiach. Ani przez chwilę BSF nie oddał dominacji na parkiecie i pewnie zwyciężył 5-1 (3-0). Gole dla BSF-u zdobywali w tym meczu Daniel Wolak (dwie), Karol Buczek, Adam Pałkowski i Jakub Ficek. Ostatecznie to BSF awansował bezpośrednio do turnieju finałowego, z kolei w barażach zagrają zespoły SChLF-u Chrzanów i Górala Tryńcza – ze zmaganiami w tegorocznej edycji MMP U-14 pożegnali się MKF Solne Miasto Wieliczka i Futsal Team Przeworsk.

Rywalizacja 14-latków była naprawdę wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie, jednak wszyscy uczestnicy eliminacji zgodnie przyznają, że BSF zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo w turnieju. Cieszy fakt, że w turnieju zagrali wszyscy zawodnicy z 14-osobowej kadry powołanej do Przeworska, a na co dzień w treningach zespołu U-14 prowadzonych przez Rafała Gnutka bierze udział 20 zawodników z terenu Bochni i okolic. Liczba młodych zawodników chętnych do trenowania futsalu w BSF była zdecydowanie większa, jednak ze względów szkoleniowych grupa może liczyć maksymalnie 20 graczy.

Wyniki:

Futsal Team Przeworsk - BSF Bochnia 3-5
MKF Solne Miasto Wieliczka - Góral Tryńcza 1-4
BSF Bochnia - SChLF Chrzanów 1-1
Futsal Team Przeworsk - Góral Tryńcza 8-6
MKF Solne Miasto Wieliczka - SChLF Chrzanów 5-2
BSF Bochnia - Góral Tryńcza 3-4
Futsal Team Przeworsk - MKF Solne Miasto Wieliczka 2-5
SChLF Chrzanów - Góral Tryńcza 4-2
BSF Bochnia - MKF Solne Miasto Wieliczka 5-1
Futsal Team Przeworsk - SChLF Chrzanów 3-6

Tabela:

1. BSF Bochnia - 7 pkt. (14-9) – awans do finałów MMP
2. SChLF Chrzanów - 7 pkt. (13-11) – awans do baraży
3. Góral Tryńcza - 6 pkt. (16-16) – awans do baraży
4. MKF Solne Miasto Wieliczka - 6 pkt. (12-13)
5. Futsal Team Przeworsk - 3 pkt. (16-21)

BSF Bochnia: Kacper Sobas, Bartosz Orlik - Jakub Rachfalik, Sebastian Kułak, Jakub Ficek, Daniel Kubas, Adam Pałkowski, Karol Buczek, Tomasz Śmiałek, Maksymilian Rybak, Daniel Wolak, Dawid Kolanowski, Filip Gnutek, Kacper Krzywda. Trener: Rafał Gnutek. Kierownik drużyny: Paweł Piątkowski.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze