Sport

Dziś rusza EURO: Czy Natalia Nosek dostanie szansę gry?

Tomasz STODOLNY

Wychowanka MOSiR-u Bochnia jest najmłodszą i najmniej doświadczoną zawodniczką w reprezentacji Polski, która dziś wieczorem rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Europy. Czy dostanie szansę gry? Transmisja meczu Francja-Polska od 20:20 w TVP2.

Na zdjęciu: Natalia Nosek w barwach I-ligowej drużyny SMS ZPRP Płock.

Polki, które w zeszłym roku zajęły 4. miejsce na mistrzostwach świata, jadą na turniej do Szwecji w bardzo odmienionym składzie i z nowym trenerem. Leszek Krowicki miał zaledwie trzy miesiące na przygotowanie reprezentacji do turnieju, ale tak naprawdę rozpoczął budowanie zespołu na najbliższe kilka lat, mając w perspektywie najważniejszą imprezę: igrzyska olimpijskie w Tokio 2020.

To dlatego w drużynie Biało-Czerwonych pojawiło się dużo nowych zawodniczek, a Natalia Nosek, o której pisaliśmy w tym tygodniu w Bochnianka.PL, jest zdecydowanie najmłodszą z nich.

18-latka to "prawa rozgrywająca". Na tej pozycji w podstawowym składzie gra Monika Kobylińska - ta, która rok temu zdobyła zwycięską bramkę w pamiętnym meczu z Rosją:

Gdy Monika Kobylińska będzie potrzebowała zmiany, pierwszym wyborem trenera będzie zapewne Ewa Andrzejewska (24 lata, Kram Start Elbląg), a dopiero w drugiej kolejności licealistka Natalia Nosek. W przedturniejowych analizach wszędzie podkreśla się, że 18-latka pojechała do Szwecji przede wszystkim po naukę i zebranie bezcennego doświadczenia.

Tak, czy inaczej, mamy wyjątkową okazję, by uważnie śledzić rozwijającą się karierę dziewczyny z naszych stron, która - skoro już teraz widzą w niej reprezentacyjny potencjał - w najbliższych latach powinna odgrywać coraz większą rolę w narodowej kadrze.

Dużo więcej o Natalii Nosek przeczytacie TUTAJ.

Na koniec jeszcze miły (choć nieprecyzyjny ;-) ) akcent z oficjalnej strony Mistrzostw Europy w Szwecji:

Dla wyjaśnienia: Natalia Nosek, która jest tegoroczną maturzystką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku, występuje w szkolnej reprezentacji grającej w I lidze. Formalnie jednak wciąż jest zawodniczką klubu MOSiR Bochnia.

* * *

Zdjęcie główne: fot. Tomasz MIECZNIK / www.portalplock.pl

* * *

 

comments powered by Disqus

Najnowsze