MOSiR na 3. miejscu w turnieju judo w kopalni soli. Wygrała Wisła Kraków

tim

Reprezentacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wywalczyła drużynowo trzecie miejsce w XIX Międzynarodowym Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni. Na najwyższym podium stanął zespół TS Wisły Kraków, który tak jak w poprzednim roku pokazał bardzo dobrą formę.

Na zdj. zdobywca 3. miejsca: zespół MOSiR Bochnia z trenerem Grzegorzem Majem.

XIX Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni został dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach zadania publicznego pt. Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Projekt realizowany był również przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Bochni, Gminy Miasta Bochnia. Turniejowi partnerowało kilkanaście firm.

58 klubów z 6 państw

Zmagania zgromadziły w bocheńskiej kopalni aż 58 reprezentacji klubowych z 6 państw: Ukrainy, Słowacji, Czech, Litwy, Chorwacji i oczywiście Polski. Na matach zmagało się w sumie 420 zawodników.

W zmaganiach drużynowych udział wzięło sześć zespołów. Każdy z nich składał się z 10 zawodników. Po triumfującej Wiśle drugie miejsce w trwających dwa dni zmaganiach zajęli Ukraińcy z Ippon Kiev. Bochnianie wywalczyli drużynowo ex aequo z ukraińską reprezentacją Triumfu Kiev trzecie miejsce.

- Serdecznie gratulujemy pierwszego miejsca zaprzyjaźnionemu, krakowskiemu klubowi - mówi główny organizator zawodów Sabina Bajda, wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo i zarazem dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni. - Cieszymy się również ze zdobycia przez naszą, bocheńską ekipę brązowego miejsca na podium. To wynik ciężkiej pracy całego zespołu oraz ich szkoleniowca Grzegorza Maja.

Skład zespołu, który w rozgrywkach drużynowych reprezentował Bochnię i zdobył dla niej puchar: Mikołaj Filipek (42 kg), Wojciech Pasieka (46 kg), Oliwia Wątorek (46 kg), Damian Pławecki (50 kg), Kamil Kubas (50 kg), Wiktor Matykiewicz (55 kg), Kacper Kubas (55 kg), Filip Kurtyka (60 kg).

- Jestem bardzo zadowolony z zespołu - mówi trener Grzegorz Maj. - W skład naszej drużyny wchodziły m.in. dwie dziewczyny i najmłodszy rocznik młodzików. Mimo, że stanowimy mały klub w porównaniu z wieloma, które startują w bocheńskim turnieju, prezentujemy się z mocnej strony. Wiele osób obserwujących zawody stwierdziło, iż w naszych zawodnikach tkwi potencjał. Dlatego też z nadzieją patrzymy w przyszłość.

5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe

Bochnianie również bardzo dobrze zaprezentowali się w rozgrywkach indywidualnych, w których zdobyli aż pięć złotych medali, dwa srebrne i trzy brązowe. Ponadto zajęli jedno czwarte, sześć piątych i cztery siódme miejsca.

1. miejsca:

• Oliwia Wątorek - 44 kg rocznik 2002/03,
  • Wiktoria Żabczyńska - 57 kg rocznik 2002/03,
  • Julia Gut - 63 kg rocznik 2002/03,
  • Aleksandra Ryncarz - 57 kg rocznik 2004/05,
  • Hubert Płachciński - 40 kg rocznik 2008 i młodsi.

2. miejsca:

• Filip Oleksy - 55 kg rocznik 2004/05,
  • Filip Możdżeń - 24 kg rocznik 2006/07.

3. miejsca:

• Krzysztof Baniak - 38 kg rocznik 2002/03,
  • Filip Kurtyka - 60 kg rocznik 2002/03,
  • Maciej Kumor - 50 kg rocznik 2004/05.

4. miejsce:

• Mikołaj Nalepka - 38 kg rocznik 2002/03.