Sport

Piłka ręczna. Zespół z Bochni na 4. miejscu w Mistrzostwach Europy

tim

Po wygraniu Mistrzostw Polski Masters w kategorii M+50 drużyna TKKF Raba Bochnia sponsorowana przez Blachy Pruszyński zdobyła czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy rozegranych w miejscowości Porec w Chorwacji. Lepsze od nich okazały się tylko zespoły z Odessy, Rzymu i Budapesztu, a w pokonanym polu zostawili osiem innych drużyn.

Zespół z Bochni wystąpił w składzie: bramkarze - Roman Krakowski, Janusz Malisz, Leszek Grzyb, w polu - Wojciech Całka, Czesław Dąbroś, Bogdan Ciekański, Andrzej Broszkiewicz, Bogdan Dzieża, Tadeusz Konieczny, Janusz Malaca, Marek Musiał, Krzysztof Mroczkowski, Zbigniew Potępa, Wiesław Wnęk, Józef Wanio, Krzysztof Pałkowski, Maciej Haber.

Drużyna od czterech lat utrzymuje się w ścisłej czołówce: w 2013 r. w Brixen (Włochy) i 2014 r. w Pradze zajęli 4. miejsce, a w 2015 r. w Nicei 5. miejsce.

- Całkowity, niepowtarzalny na świecie, brak zainteresowania ze strony Urzędu Miasta Bochnia drużyną, która jako jedyna z tego miasta zdobyła Mistrzostwo Polski i do dziś reprezentuje Solny Gród na forum krajowym i zagranicznym - gorzko komentuje Wiesław Wnęk.

Czytaj również:
Oldboje z Bochni mistrzami Polski!

comments powered by Disqus

Najnowsze