Kolejne sukcesy bocheńskich judoków

tim

W sobotę 4 czerwca wychowankowie sekcji judo MOSiR Bochnia brali udział w ważnych prestiżowych zawodach w Opolu oraz Łodzi.

Starsza grupa zawodników pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Opolu, podczas których na tatami walczyło 249 judoków z całej Polski.

Podopieczni MOSiR-u po raz kolejny pokazali, że nie są łatwymi przeciwnikami i należy się z nimi liczyć.

• Krzysztof Kozak w kategorii 60 kg wywalczył złoty medal potwierdzając tym swoją świetną formę (wygrał czwarte zawody pod rząd);
  • Konrad Stanuszek w kategorii 81 kg wywalczył brązowy medal;
  • Izabela Wszołek w kategorii 44 kg uplasowała się na 4. miejscu;
  • Wiktoria Pers zajęła 7. miejsce.

W zawodach brali również udział: Albert Biernat, Mateusz Pławecki i Jakub Rynduch.

* * *

Młodsza grupa wychowanków bocheńskiej sekcji judo w tym samym czasie wzięła udział w Otwartym Pucharze Polski IV Międzynarodowych Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików w Łodzi.

Na czterech matach łącznie w dziewiętnastu kategoriach wagowych rywalizowali chłopcy i dziewczęta w wieku 12-14 lat. Obok sportowców, którzy specjalnie na ten turniej przyjeżdżają z całej Polski, na macie pojawili się również goście z zagranicy.

Wychowankowie MOSiR-u i tutaj pokazali, że są w niezłej formie zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale.

• Wiktoria Żabczyńska w kategorii 57 kg wywalczyła złoty medal potwierdzając tym swoją świetną formę (wygrała kolejne zawody pod rząd);
  • Wiktor Matykiewicz w wadze 55 kg wywalczył brązowy medal;
  • Oliwia Wątorek w wadze 44 kg wywalczyła brązowy medal.

W zawodach brali również udział: Filip Kurtyka i Mikołaj Filipek, którym nie udało się znaleźć na podium, ale każdy z nich wygrał po jednej walce.

Wszyscy bocheńscy medaliści to młodszy rocznik w kategorii młodzików co bardzo dobrze wróży na przyszłe lata.