Dobre wyniki strzelców z Bochni

Tekst: tim

Pięć dziewczyn reprezentujących klub Promień Bochnia uzyskało bardzo dobre wyniki w ogólnopolskich zawodach strzeleckich dla juniorów młodszych i młodzików, które 17-20 marca zorganizowano w Siedlcach. W tym samym czasie w Krakowie rozgrywano VIII Memoriał Olimpijski im. płk. Franciszka Brożka, gdzie z sukcesem strzelało dwóch zawodników z Bochni.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

„Zlot Orlików” to przegląd najmłodszych talentów z całej Polski w stosunkowo wymagających warunkach. Zawodnicy strzelają bowiem dwukrotnie w ciągu dwóch dni, a finały w trzecim. Z Bochni na te zawody pojechało pięć dziewcząt i uzyskały bardzo wysokie wyniki.

W strzelaniu z karabinka pneumatycznego w kategorii młodziczek w pierwszym dniu zwyciężyła Małgorzata Paprota (299,0), a Katarzyna Szęszoł zajęła V miejsce z dobrym wynikiem 290,0. W drugim dniu zawodów Katarzyna Szęszoł uplasowała się na IV miejscu (296,0), a Małgorzata Paprota była VI (290,0). Natomiast w finale (finał to „gra” nerwów, bo każdy strzał musi być oddany w czasie nie dłuższym niż 50 sekund) Małgosia Paprota zajęła II miejsce za Justyną Job (Wawel Kraków). Różnica między zawodniczkami wynosiła zaledwie 0,1 pkt.

W strzelaniu z pistoletu w kategorii juniorek młodszych, zarówno w pierwszym jak i drugim dniu zawodów, zwyciężyła Barbara Waśko (370 i 368). Julia Gniewek zajęła IV i VII miejsce, a Alicja Seweryn dwukrotnie była VI. W strzelaniu finałowym trzecie miejsce zajęła Julia Gniewek, a czwarte Alicja Seweryn.

* * *

W tym samym czasie w Krakowie na strzelnicy Wisły strzelany był VIII Memoriał Olimpijski im. płk. Franciszka Brożka, w którym uczestniczyło dwóch zawodników „Promienia”. W kategorii seniorów Mieczysław Kapcia w strzelaniu z karabinka (testował najnowszy hit sezonu karabinek Anschutz 9015) wywalczył drugie miejsce (590,7), a w strzelaniu z pistoletu w kategorii juniorów młodszych Krzysztof Kokoszka nie dał żadnych szans rywalom i zajął pierwsze miejsce (358).

comments powered by Disqus