W Gminie Bochnia stawiają na piłkę ręczną. Przyjeżdża Artur Siódmiak

Tekst: Tomasz STODOLNY

W piątek 18 marca 2016 roku w Zespołach Szkół Gminnych w Bogucicach oraz Gawłowie startuje Akademia Małych Mistrzów. To projekt realizowany przez Fundację Akademia Sportu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (sponsora tytularnego), przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Ideą projektu jest umożliwienie dostępu do aktywności fizycznej jak najszerszej grupie dzieci w wieku szkolnym oraz wzbudzenie w nich zainteresowania piłką ręczną. Istotnym elementem projektu jest edukacja prozdrowotna.

Akcji patronuje Artur Siódmiak - były zawodnik reprezentacji Polski, z którą wywalczył tytuł Wicemistrza Świata w roku 2007 i brązowy medal Mistrzostw Świata dwa lata później.

Uczniowie w ramach Akademii Małych Mistrzów dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki będą uczestniczyć w zajęciach sportowych ukierunkowanych na piłkę ręczną. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę trenerską w ramach innowacyjnego systemu szkoleń.

Pierwszy dzień Akademii Małych Mistrzów w Gawłowie to również Dzień z Mistrzem – Arturem Siódmiakiem. Znany sportowiec będzie dzielić się swoim doświadczeniem i wskazywać najmłodszym, że droga do sportowego sukcesu prowadzi przez ciężką pracę, wyrzeczenia i regularny trening. Przeprowadzi też pierwszy trening dla chętnych uczniów.

 

comments powered by Disqus