Koszykówka kadetek. MOSiR Bochnia wygrał z Koroną Kraków

Tekst: tim

W sobotę 13 lutego odbyło się kolejne spotkanie w ramach koszykarskiej ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Tym razem gośćmi bochnianek były koszykarki Korona SMS Gortat Kraków. Mecz lepiej zaczęły koszykarki z Krakowa, które narzuciły swój styl gry. Jednak ostatecznie dziewczyny z Bochni wygrały 75:59.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

MOSiR Bochnia - KORONA SMS MG Kraków 75:59 (7:13, 14:22, 29:11, 25:13)

- Dziewczęta zaczęły bardzo nerwowo, w pierwszej połowie nic się nie udawało, w ataku jak i w obronie, niemoc w tym okresie była dla mnie szokująca - komentuje trener Rafał Sroka.

Na przerwę w połowie meczu „mosirki” zeszły z 14-punktową stratą. Jednak to co nie udawało się przez pierwsze 20 minut, koszykarki z Bochni nadrobiły z nawiązką. Sygnał do zmasowanego ataku dała Edyta Rudnik, która zdobyła 7 punków pod rząd w ciągu 1 minuty, pozostałe koleżanki nie chciały być gorsze i w ciągu 10 minut zdobyły łącznie 29 punktów, przy tylko 11 rywalek.

Wygrana 16 punktami stała się faktem. Bochnianki tym samym pozostały samotnym liderem ligi i od 5 lat są niepokonane „u siebie” w meczach ligowych w swojej kategorii wiekowej. - To co zrobiły dziewczęta w drugiej połowie było niesamowite. Podniosły się z kolan i wygrały mecz z dużą nawiązką. Pokazało to jaki charakter i potencjał mają te koszykarki, naprawdę czapki z głów - mówi Rafał Sroka.

Punkty dla MOSiR zdobywały: Aisza Buczek 17, Natalia Mazur 11, Gabriela Rak 10, Dominika Dziadoń 9, Aleksandra Poradowska 9, Edyta Rudnik 7, Kamila Puławska 5, Kornelia Czaja 4, Karolina Przybyła 2, Julia Fortuna 1, Kinga Ochel, Kinga Dylowicz 0 .