Będzie druga edycja biegu ulicami Bochni

Tekst: Tomasz STODOLNY

Po sukcesie zeszłorocznego przedsięwzięcia także w tym sezonie Fundacja Auxilium zorganizuje charytatywny bieg na dystansie 10 km ulicami Bochni. Tym razem z nieco zmienioną trasą.

Fot. youtube.com/deluxeRC

"Kronika Bocheńska" i Gracje

W zeszłym roku bocheńską "dychę" przebiegło prawie 300 osób. Choć imprezie towarzyszył 30-stopniowy upał, a uczestnicy musieli pokonać m.in. morderczy podbieg na Uzbornię, na mecie nie brakowało szerokich uśmiechów. Oprócz satysfakcji z pokonanego dystansu była bowiem także świadomość niesienia pomocy potrzebującym - z wpisowego, datków oraz funduszy przekazanych przez sponsora płacącego za każdy przebiegnięty kilometr uzbierało się w sumie 17 tys. zł, które zasiliły konto bocheńskiej fundacji.

W tym roku trasa biegu ma być nieco zmieniona, ale szczegółów jeszcze nie podano. Ze strzępów informacji na fejsbukowym profilu biegu oraz zamieszczonych tam zdjęć z pomiaru trasy można wywnioskować, że start ponownie zlokalizowany będzie przy szybie Campi. Biegacze - inaczej niż w zeszłym roku - mijać będą m.in. bocheńską Bazylikę, a zamiast wspinania się na Uzbornię będzie... długie wspinanie się ulicami Floris i Brzeźnicką, a potem "powrót" ul. Krzyżaki. Meta oczywiście na rynku, ale co jeszcze po drodze? Dowiemy się gdy opublikowana zostanie oficjalna mapka.

2. Bieg Solny o Pierścień Św. Kingi zaplanowano na 2 lipca.

Tak było w zeszłym roku: relacja + zdjęcia

 

 

 

comments powered by Disqus