Tenis. Wojtek Kasperski zadebiutował w wyższej kategorii wiekowej

Tekst: tim

W pierwszej połowie stycznia w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w Tenisie Ziemnym. Była to pierwsza impreza tenisowa dla zawodników tej kategorii wiekowej, czyli tenisistów z rocznika 2000 i młodszych. W turnieju wzięło udział 88 tenisistek i tenisistów, a wśród nich Wojciech Kasperski, uczeń Gimnazjum nr 1 w Bochni.

Zdjęcie archiwalne.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Wojtek w eliminacjach był rozstawiony z nr 10. W pierwszej rundzie pokonał zawodnika z Warszawy 6:2, 6:1. W kolejnej spotkał się z rywalem z PKT Pobiedziska, z którym wygrał 6:1, 6:0 i tym samym zakwalifikował się do turnieju głównego.

Po losowaniu czekał na niego rozstawiony z nr 4 Filip Kolasiński z KT Legia Warszawa. Mecz stał na wysokim poziomie, jednak doświadczenie o rok starszego przeciwnika doprowadziło do wyniku 6:3, 7:5 dla Filipa Kolasińskiego. Wojtek odpadł z turnieju, ale swoją grą potwierdził wysoki poziom tenisa, zaangażowanie i wolę walki do ostatniej piłki.

W turnieju deblowym Wojtek wystąpił w parze z Pawłem Kaliszewskim z KT Legia Warszawa. Niestety w meczu o wejście do strefy medalowej, ze względu na problemy zdrowotne partnera Wojtka chłopcy musieli przerwać mecz z parą Skutella Mateusz/Stajszczak Aron przy stanie 6:3, 3:2.

Był to pierwszy turniej Wojtka w kategorii kadetów. W tym roku będzie rywalizował z tenisistami o rok starszymi.