Halówka. Sukcesy trampkarzy i młodzików MOSiR Bochnia

Tekst: tim

Mróz nie przeszkadza pasjonatom piłki nożnej w szlifowaniu swego talentu. Zawodnicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni trenują i rozgrywają turnieje w halach.

Na zdj. drużyna MOSiR Bochnia - zwycięzcy Halowej Ligi Piłki Nożnej Młodzików z trenerem Marcinem Leśniakiem.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Zawodnicy przygotowywali się do rozgrywek II rundy małopolskiej ligi piłki nożnej.

TRAMPKARZE

Trampkarze trenowali codziennie, uczestnicząc w tzw. obozach dochodzeniowych i brali udział w turniejach. Już 16 stycznia rozpoczęli zmagania w lidze halowej, zorganizowanej przez Podokręg Piłki Nożnej w Bochni. W turnieju potwierdzili swoją bardzo dobrą formę, zdobywając I miejsce i pozostawiając za sobą zespoły z Trzciany, Gosir-Novych, WKS Szreniawę, Błękitnych, Orzeł Cikowice i Promień. Tym samym chłopcy z Bochni zakwalifikowali się do finałów ligi halowej, które odbędą się 14 lutego w Tarnowie.

W drugiej połowie pierwszego tygodnia ferii, 21 stycznia, trampkarze wzięli udział w kolejnym turnieju piłkarskim, tym razem w Łapanowie. Również tutaj wychowankowie MOSiR-u pokazali swoją klasę i zdobyli w pełni zasłużone zwycięstwo. W niedzielę 24 stycznia bocheńscy trampkarze wzięli udział w turnieju na zaproszenie Wisły Kraków. Zajęli w nim IV miejsce.

MŁODZICY

Również dla młodzików ferie to czas wolny od nauki, ale nie od szkoły piłkarskiej. To okres bardzo wytężonej pracy i zmagań w imprezach sportowych. 20 stycznia młodzicy, podobnie jak wcześniej ich starsi koledzy, walczyli w turnieju w Łapanowie i także zdobyli tam zwycięstwo. Cztery dni później już byli gotowi do walki w lidze halowej Podokręgu. 24 stycznia zdobyli w niej I miejsce, pokonując Trzcianę, Gosir-Novych, WKS Szreniawę, Promień i Beskid. Idąc w ślady trampkarzy również awansowali do finałów w Tarnowie, które dla młodzików zaplanowano na 27 lutego.

comments powered by Disqus