Koszykówka. Kadetki na pierwszym miejscu, młodsze dziewczęta z wygraną

Tekst: tim

Ostatni weekend był udany zarówno dla starszych, jak i najmłodszych koszykarek MOSiR Bochnia, biorących udział w rozgrywkach ligi małopolskiej. Największe powody do zadowolenia miał trener Rafał Sroka, który ze swoimi kadetkami zakończył rozgrywki I rundy sezonu 2015/16 na I miejscu!

"Kronika Bocheńska" i Gracje

MKS PM Tarnów - MOSiR Bochnia 52:63 (13:16, 8:20, 16:14, 15:13)

Mecz zaczął się od prowadzenia 10:0 po 2 minutach meczu. - Niestety bochnianki zapomniały, że spotkanie trwa 40 minut - narzekał na początku trener Rafał Sroka. W kolejnych kwartach choć prowadzenie nie było zagrożone, to spotkanie toczyło się jak równy z równym. Biorąc pod uwagę, że w Tarnowie grały dziewczęta z roczników 2001-2002, to niezbyt dobrze świadczy o postawie bochnianek z rocznika 2000 i 2001.

- Był to nasz trzeci mecz ligowy rozegrany w ciągu sześciu dni, więc dziewczętom brakowało świeżości i energii - podsumował trener. - Jednak nie tłumaczy nas to z bardzo przeciętnej gry. O wynik musieliśmy się martwić do końca spotkania.

Punkty dla MOSiR zdobyły: Aisza Buczek 6, Dominika Dziadoń 7, Natalia Mazur 24, Kinga Ochel 2, Aleksandra Poradowska 4, Kamila Puławska 2, Gabriela Rak 7, Julia Fortuna 4, Kornelia Czaja 7, Edyta Rudnik, Justyna Hudek, Kinga Dylowicz.

II rundę kadetki A rozpoczną 9 stycznia 2016 r., kiedy to na wyjeździe walczyć będą z Wisłą Can-Pack Kraków.

* * *

Dzień wcześniej przed kadetkami (11 grudnia) walczyła na wyjeździe najmłodsza grupa zgłoszona do rozgrywek w kategorii młodziczka młodsza. Po pechowym (tydzień temu) inauguracyjnym spotkaniu z Wisłą Can-Pack, tym razem dziewczęta schodziły z parkietu Cracovii uśmiechnięte.

KS Cracovia Kraków 1906 - MOSiR Bochnia 38:51 (15:11, 5:13, 6:17, 12:10)

To było cenne zwycięstwo w lidze koszykówki dziewcząt, w której bocheńskie koszykarki w większości (10 zawodniczek) z rocznika 2004 rywalizują z zawodniczkami z rocznika 2003.

Bardzo dobry mecz wyjazdowy na trudnym terenie w Krakowie. W pierwszej kwarcie zawodniczki z Bochni grały asekuracyjnie i trochę bojaźliwie. W następnych, szczególnie w II i III kwarcie, dziewczęta pokazały swoje atuty - bardzo dobrą grę w obronie i i dobrą skuteczność w ataku.

Na zdj. żaczki starsze 2004 i młodsze, biorące udział w rozgrywkach młodziczek młodszych (dziewcząt) z trenerami: Witoldem Jodłowskim (pierwszy z lewej) i Rafałem Sroką.

Punkty dla MOSiR Bochnia zdobyły: Anna Witek 13, Wiktoria Zająć 9, Emanuela Despet 7, Magdalena Cabała 4, Alicja Gajek 4, Nikola Gałek 4, Gabriela Kubala 2. Grały, ale punktów nie zdobyły: Olga Kaźmirek, Justyna Kural, Paulina Michalczyk.

Kolejny mecz, podobnie jak starsze koleżanki, dziewczęta rozegrają już po Nowym Roku. 9 stycznia w ramach trzeciej kolejki gościć będą UKS Żak Nowy Sącz.