Kultura

Kurs flamenco w MDK

tim

Od marca będzie można skorzystać z regularnego kursu flamenco dla początkujących, który poprowadzi doświadczona instruktorka Monika Wasyńczuk. Zajęcia będą się odbywać we środy w godzinach od 18:45 do 20:15 w małej pracowni tanecznej w Miejskim Domu Kultury w Bochni.

- Flamenco jest moją pasją i wielką miłością od 1999 roku, kiedy będąc na wycieczce w Hiszpanii zobaczyłam pierwszy raz na żywo koncert flamenco. Od tamtego czasu nie rozstaję się z tą cudowną, poruszającą muzyką oraz tańcem, który mnie uszczęśliwia, wyzwala najgłębsze pokłady uczuć i emocji. W mój taniec zawsze wkładam całe swoje serce - mówi Monika Wasyńczuk.

- Naukę tańca flamenco zaczęłam w Krakowie, brałam udział w licznych kursach i warsztatach w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, m.in. u takich sław jak Rafaela Carrasco, Andres Pena, Belen Maya, Carmen Cortez, Carmelilla Montoya, La Moneta i rodzina Farrucos. Uczęszczałam również przez rok do profesjonalnej szkoły tańca flamenco Escuela de Baile w Londynie, gdzie pod okiem Nurii Garcia doskonaliłam swój warsztat, technikę i styl. Od wielu lat prowadzę również zajęcia flamenco w Krakowie, obecnie w Por Fiesta Club na kilku poziomach zaawansowania - dodaje instruktorka.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat MDK.

comments powered by Disqus

Najnowsze