Kultura

W marcu "Mazowsze" w Bochni

tim

Z okazji 766. rocznicy lokacji miasta 10 marca na zaproszenie burmistrza Bochni i Miejskiego Domu Kultury zagości w Bochni Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Obchodzące w 2018 r. jubileusz 70-lecia działalności „Mazowsze” zachwyca młodością, wigorem, profesjonalizmem i kolorem. W repertuarze zespołu znajdują się opracowania folkloru z 42. regionów Polski. Podczas jednego koncertu podziwiać można około 20. z nich.

W Bochni zespół wykona swój jubileuszowy spektakl zapewniając barwy zmieniające się jak w kalejdoskopie, muzykę budzącą niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski.

Kostiumy różnią się nie tylko pochodzeniem, ale też bogactwem zdobień i materiałami, z których są wykonane. Nawet ważący 14 kg kostium łowicki potrafi zawirować w tańcu niczym lekki tiul! W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

Bilety na koncert można nabywać w sekretariacie MDK oraz w kasie kina Regis.

comments powered by Disqus

Najnowsze